Fotoúkol: Namapujte tonalitu

S novým Zoner Photo Studiem 14 tu máme také nové zadání fotoúkolu. Nebojte se, nebude nijak těžké ovšem doufáme, že nebude ani úplně jednoduché.

Výsledky minulého fotoúkolu jste mohli najít v našem pravidelném pátečním přehledu novinek a dění ve světě fotografie. Mezi tím se udála jedna velmi zásadní věc, kterou bylo uvedení nové verze programu Zoner Photo Studio 14.

A protože bychom byli rádi, kdybyste si novu verzi programu vyzkoušeli, připravili jsme tentokrát fotoúkol zaměřený více na softwarové úpravy. Vaším úkolem bude vytvořit HDR fotografii s pomocí nového nástroje HDR mapováním tonality.

Funkci mapování tonality je možné využít při skládání obrazu z více snímků, aplikovat ji však můžete také přímo na jednotlivé fotografie. K výsledku se tedy doberete vícero cestami. Pro ty, kdo by si chtěli vyzkoušet mapování tonality u složeného obrazu, ale nemají vhodné zdrojové fotky, je připravena sada tří různě exponovaných snímků. Ty si můžete stáhnout a začít experimentovat.

Budeme však rádi, pokud nám zašlete vaše vlastní fotografie, které upravíte pomocí nové funkce pro tvorbu HDR. Nebojte se použít úprav více, máte-li snímek, který si po vytvoření HDR podle vás zaslouží potlačit barevnost anebo převést zcela do odstínů šedé, udělejte to. Stejně tak můžete využít selektivních úprav, stylizovat snímek do staré fotografie, zkrátka cokoliv. Vašim invencím se meze nekladou, jedinou podmínkou je, aby byla v rámci úprav použita i funkce mapování tonality.

Nové Zoner Photo Studio 14 si můžete zdarma stáhnout a vytvořit tak nejen soutěžní snímek, ale navíc prozkoumat i další nové funkcionality programu. Věříme, že práce s programem pro vás bude přínosná.

  1. Vytvořte a zašlete nám snímek, při jehož úpravách bude využito funkce HDR mapováním tonality
  2. Snímek nám zašlete na email fotoskola@zoner.cz nejpozději do 24. října 2011.
  3. Vyhlášení vítězných snímků proběhne 27. října 2011.

Podrobná pravidla fotoúkolu najdete zde

Vítěz fotoúkolu tentokrát obdrží hned dvě ceny, jednou z nich bude zcela nová kniha-průvodce Řeckem z nakladatelství Jota, která vás komplexně seznámí s Řeckem a nabídne nejzajímavější trasy pro vaše cesty.

Druhou cenou bude poukazt na fotografický kurz dle vlastního výběru u společnosti NICOM v hodnotě 1300 Kč.

Při pořizování fotografií přejeme dobré světlo a při jejich skládání pak čistou hlavu plnou kreativních nápadů.

Poslední aktualizace 6. října 2011

42 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Petr Březina

Komentáře