Fotografův průvodce: Od focení k úpravám

Fotografův průvodce: Od focení k úpravám

Kniha plná inspirace vás provede 13 fotografiemi a jejich cestou od prvotního nápadu až po jejich finální úpravy pomocí základních, ale i pokročilých úprav v Zoner Photo Studiu X. Najdete zde spoustu fotografických triků, které jste možná doteď neznali. Hlavně, ale načerpáte inspiraci a potřebné znalosti k realizaci svých vlastních fotografických nápadů.

Fotografův průvodce je určen začínajícím fotografům a fotografkám. Především ale těm, kteří se už orientují ve fotografických pojmech jako jsou ISO, expoziční čas či clona, a kteří je hlavně umí používat v praxi. Své si v ní najdou i ti, kteří mají jen základní přehled o jednoduchých úpravách. 

Pokud s focením teprve začínáte, nevěšte hlavu. I pro vás může být kniha výborným zdrojem inspirace, okénkem do fotografické praxe, a hlavně vás nasměruje na věci, které je dobré se naučit. 

Vyzkoušejte portrét s kruhovým pozadím

Malá ochutnávka toho, co se díky knize můžete naučit. Portrét s kruhovým pozadím je originálním a zároveň zajímavým řešením profilové fotky na sociální sítě. 

Kruhový ořez

Vhodnou fotografii si nejprve vylaďte v modulu Vyvolat

 • Srovnejte Expozici
 • Vylaďte barevnost
 • Nebojte se přidat více kontrastu
 • Barvy můžete upravit pomocí nástroje Posun základních barev a Barevné tónování.

Když máte hotovo přepněte do modulu Editor

 • Vytvořte si kruhový ořez ve zduplikované vrstvě
 • Vložte novou barevnou vrstvu s barvou, kterou chcete mít okolo kruhové výseče a přesuňte ji nad upravovanou fotku
 • V miniatuře vrstvy s profilovou fotkou vyberte postavu pomocí nástroje Elipsový výběr. Když jste s výběrem spokojeni, klikněte na miniaturu fotky pravým tlačítkem myši a zvolte Maska -> Přidat výběr do masky, tím se zprůhlední okolí a vystoupí barevná vrstva, kterou jste si vytvořili před chvílí. A tím máte základní kruhovou výseč hotovou.

Chcete se dozvědět, jak docílit toho, aby postava z kruhu vystupovala, podobně jako na fotce? Nebo o dalších dvou způsobech, jak takové pozadí vytvořit, pak potřebujete tohoto průvodce.

Fotografův průvodce

Každá kapitola je rozdělena do čtyř části. První část představí princip výsledné fotky, tedy o co se vlastně jedná. Následuje techničtější stránka, a to co bylo k takovému focení potřeba. Poté se podíváte do zákulisí samotného focení a na závěr vám autoři vysvětlí jak fotografie upravit v Zoner Photo Studiu X

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorVanda Vyoralová

Jsem editorkou Milujemefotografii.cz a focení se věnuji prakticky od dětství, kdy se mi dostal do rukou první fotoaparát a já fotila květiny na zahradě. Na střední škole jsem se začala skrze fotoaparát zaměřovat na detaily, které mohou být lehce přehlédnutelné. Zlomová pro mě byla maturitní práce z fotografie, která vyobrazovala praskliny v ledu vypadající jako větve stromů. Od té doby se nejvíce zaměřuji na fotografie krajin a hledání právě takových detailů a změn tvarů v přírodě. Mimo fotografie se věnuji kresbě vlastních ilustrací formou tečkování.

Komentáře (4)

 1. Šárka Alinčová

  Dobrý den,
  Nebyla by k dostání v elektronické podobě?
  Díky a hezký den
  Šárka

  1. Zdravím vás, Šárko,
   těší mě váš zájem o průvodce. Bohužel v PDF podobě ji zatím neplánujeme, ale to se časem může změnit:-)
   Přeji hezký den 🙂
   Eva | Redakce milujemefotografii.cz

 2. Dobrý den,
  jak se dá kniha zakoupit?
  děkuji.
  Alena

  1. Zdravím vás, Aleno,
   těším mě váš zájem o průvodce. Knihu můžete koupit ZDE.
   Přeji hezký den 🙂
   Eva | Redakce milujemefotografii.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *