EISA ocenila Zoner Photo Studio X jako nejlepší fotografický software roku

Silný rok pro Zoner Photo Studio X! Je to letos už podruhé, co získalo ocenění od vlivné mezinárodní asociace. Tentokrát od EISA. Brněnský program na úpravu fotek vyhrává první místo v kategorii fotografického softwaru.

EISA (The Expert Imaging and Sound Association) je asociace, která zahrnuje 60 magazínů, technologických webů a komentátorů na sociálních sítích z 29 zemí. Každoročně testuje a hodnotí technologické produkty například z oblasti mobilní elektroniky, hi-fi, domácího kina a samozřejmě videa a fotografie.

EISA funguje už od roku 1982, kdy se dalo dohromady pět šéfredaktorů fotografických magazínů, kteří vybírali nejlepší fotoaparáty roku. Od těchto skromných začátků se postupem času EISA vyvinula v obrovskou asociaci o celkem šesti expertních skupinách, která se stala v technologickém světě respektovaným pojmem.

Co se EISA na ZPS X líbilo

Zoner Photo Studio X jsme prezentovali zástupcům fotografické expertní skupiny EISA na živé videokonferenci. Thomas Urban z týmu ZPS X, který se zástupci EISA dlouhodobě komunikuje, společně s produktovým manažerem Janem Kupčíkem, představili program skupině odborníků z EISA. Předvedli jim možné způsoby workflow a funkce programu, od těch základních až po složité, včetně technických procesů v pozadí, které běžný uživatel ani nepostřehne.

Zástupci EISA byli příjemně překvapeni širokým spektrem uživatelsky přívětivých funkcí. Zaujal je záběr Zoner Photo Studia X, který sahá od organizace fotoarchivu pomocí klíčových slov nebo GPS souřadnic, přes vyvolávání RAWů a retušování, až po práci ve vrstvách a s maskami. Takový rozsah funkcí totiž není úplně běžný, obyčejně je k pokrytí workflow v takovém rozsahu zapotřebí hned několik různých programů. Pozornosti neunikla ani příznivá cena, které by cena balíku několika různých programů mohla konkurovat jen těžko.

Co to pro mě jako uživatele znamená?

Je v našem zájmu, abychom tvořili ten nejlepší možný fotografický software. K tomu potřebujeme širokou uživatelskou základnu a cennou zpětnou vazbu, kterou od vás získáváme. Nenecháme si nikým diktovat, jak by měl vypadat program na editaci fotek. Vytvoříme ten nejlepší pro vás a společně s vámi, našimi uživateli!

Je skvělé, že nás letos ocenily už dvě velké mezinárodní asociace (o výhře v TIPA čtěte zde). Je to ještě o to lepší, že máme jen zlomek rozpočtu, který mají na vývoj svého fotografického softwaru obří korporace, kterým na trhu konkurujeme. Přesto jim umíme být důstojným soupeřem, což tato ocenění dokazují. Je to pro nás velmi motivující. Pro vás to je dobrá zpráva, protože díky tomu v práci jen tak nepolevíme! Třeba už v podzimní aktualizaci Zoner Photo Studia X zjistíte, že to myslíme vážně.

Že ještě náš program pro vaše fotky neznáte? Stáhněte si Zoner Photo Studio X na 7 dní zdarma a vyzkoušejte si ho ještě dnes.

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorJaroslav Krézek

Baví mě digitální i analogová fotka, barevná i černobílá. Občas mě s foťákem můžete potkat na koncertě nebo festivalu, ale plastový kompakt na kinofilm mám u sebe skoro pořád. Moje fotky najdete třeba na mém instagramu https://www.jardafoti.cz/.

Komentáře (0)

Zatím zde není žádný komentář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *