Nahrávejte fotky do Picasy

Po možnosti nahrávat fotografie z prostředí programu přímo do galerií sociální sítě Facebook anebo Flickr, bylo přidáno propojení s aplikací Picasa od Googlu. Jak se s touto funkcí pracuje si dnes ukážeme.

Propojení správce a editoru fotografií, jakým Zoner Photo Studio 13 je, je ideálním nástrojem pro jednoduché sdílení fotografií a jejich publikování. V aktuálním sestavení č. 2, které je automaticky stahováno v rámci aktualizací programu, byla přidána možnost nahrávání snímků přímo do alb aplikace Picasa. Nezapomeňte si proto ověřit, jakou verzi programu máte, například pomocí možnosti Nápověda/Ověření aktuální verze. Aktualizaci posledního sestavení můžete stáhnout také zde.

Publikujte dle libosti

Možnost nahrávání fotografií do alba Picasa najdete ve stejné nabídce, jako nahrávání snímků na Facebook anebo FlickR, a to v menu Publikovat/Nahrát na webová alba Picasa.  Tato možnost se zobrazuje v nabídce jako poslední.

Jakmile aplikaci pro nahrávání spustíte, budete dotázáni na přihlašovací údaje pro účet Google. Po vyplnění uživatelského jména a hesla se Photo Studio přihlásí k vašemu Google účtu. Praktická je v tomto okamžiku možnost zapamatování si přihlašovacích údajů, abyste je nemuseli pokaždé znovu vyplňovat. Pokud spravujete více alb pod různými účty, tak volbu nezatrhávejte.

Výběr fotoalba

Neméně důležitým krokem je výběr alba, do kterého chcete snímky uložit. Pokud již máte vytvořena nějaká alba, zobrazí se jejich výčet ve spodním okénku Existující album. V případě, že chcete založit album nové, využijete první možnosti, kde můžete vyplnit jméno a základní popis alba, tak jak bude publikováno na internetu.

Posledním krokem při nahrávání snímků je volba jejich velikosti. Zde jsou k dispozici tři možnosti – původní velikost snímku, výběr ze standardní velikosti anebo nastavení vlastní velikosti snímku. Originální velikost snímku nedoporučuji, protože jsou snímky zbytečně velké nejen rozměrově, ale především datově. U předdefinované velikosti snímku můžete volit mezi třemi rozměry – 640 bodů, 1024 bodů anebo 1600 bodů – jedná se vždy o rozměr delší sztrany.

Vzhledem k tomu, že datový prostor ve webové galerii Picasa není neomezený, je vhodné nahrávat snímky zmenšené oproti jejich plnému rozlišení. Komfortní práce pak dosáhnete, pokud si snímky připravíte do finální podoby, ještě před uploadem. Tedy využitím hromadných úprav fotky zmenšíte a doostříte.

Samotné nahrávání fotografií po stisknutí tlačítka Další pak proběhne vcelku rychle, záleží samozřejmě na rychlosti vašeho internetového připojení. O průběhu nahrávání jste informování postupujícím zeleným pruhem. Jakmile se snímky nahrají, můžete je zobrazit přímo klepnutím na odkaz Přejít na album na poslední obrazovce dialogového okna pro nahrávání.

S fotografiemi ve vytvořeném albu pak můžete pracovat běžným způsobem v prohlížeči. Možnost uploadu fotografií přímo z programu Zoner Photo Studio 13 však usnadní a především urychlí proces sdílení snímků na internetu.

Poslední aktualizace 5. listopadu 2010

12 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Petr Březina

Komentáře