Vylepšete každou fotku s novým programem Zoner Photo Studio X

Aktuální verze oblíbeného českého fotografického programu Zoner Photo Studio vás čeká pod označením X. Přesvědčte se o tom, že novinky jsou tento rok extrémně vydařené. Ale pojďme si jednotlivé vrstvy programu odkrýt postupně.

Vrstvy, řekli jste vrstvy?

Nebudeme chodit kolem horké kaše ukážeme si to, na co někteří z vás čekají asi nejvíc. Práci s vrstvami jsme vám v loňském roce slibovat nechtěli, ale naši vývojáři se pořádně podívali do útrob Editoru a vrstvy jsou na světě.

S vrstvami teď můžete experimentovat, jak vás napadne.jpg
S vrstvami teď můžete experimentovat, jak vás napadne.

Vrstvy zjednodušují náročnější úpravy fotografií a práci s textem nebo kolážemi. Rychleji tak můžete vkládat obrázek do obrázku, tvořit jednoduché grafiky nebo více pracovat s prolínáním vrstev a různými úpravami. Kreativitě se meze nekladou a na Milujeme fotografii vám budeme přinášet články, díky kterým se vrstvy naučíte využívat.

Fotografii upravovanou pomocí vrstev navíc můžete uložit do formátu *.ZPS a později ji znovu otevřít a dál upravovat.

kontextový nástroj domů a oblíbené  položky

V Editoru navíc přibyl nový kontextový nástroj Domů, který zobrazí nástroje pro práci se zvolenou vrstvu (jiné pro rastrovou a jiné pro textovou). Ještě rychleji se k těm vámi nejpoužívanějším nástrojům dostanete tak, že si je označíte hvězdičkou.

V Editoru najdete nový kontextový nástroj Domů a možnost uložit si často používané nástroje do oblíbených.jpg
V Editoru najdete nový kontextový nástroj Domů a možnost uložit si často používané nástroje do oblíbených.
Tip: Pokud se neobejdete bez postranních lišt s ikonami nástrojů, zapněte je v Možnosti > Editor > Umístění hlavního panelu nástrojů.

Nedestruktivní přechodové filtry a další úpravy v modulu Vyvolat

Zajímavá vylepšení najdete i v modulu Vyvolat určeném pro nedestruktivní úpravy fotografií. Přibyla úprava expozice s posuvníkem Odstranění oparu, která na fotkách potlačuje mléčný závoj způsobený mlhou nebo kouřem.

Mlha umí fotografii dodat skvělou atmosféru. Někdy zase ale úplně žádoucí není.jpg
Mlha umí fotografii dodat skvělou atmosféru. Někdy zase ale úplně žádoucí není.

Zásadním vylepšením prošel nástroj Přechodový filtr. Filtrů teď můžete na fotkách nedestruktivně použít hned několik a upravovat pomocí nich barevnost, expozici, sytost a další parametry. Dále i v modulu Vyvolat můžete pomocí nástroje Srovnání linií narovnat sbíhající se linie například u snímků budov.

prechodovy-filtr
Pomocí nových přechodových filtrů můžete některé úpravy aplikovat lokálně i v modulu Vyvolat.

Prohlížejte si fotky podle místa pořízení

Náš oblíbený katalog pro přehlednou práci s fotografiemi, a to je prohlížení snímků podle místa pořízení. To znamená, že pokud máte své fotografie opatřené GPS souřadnicemi a geolokacemi, ať už přímo z fotoaparátu, nebo jste si je přiřadili ručně v Zoner Photo Studiu, můžete svůj archiv jednoduše prohlížet podle států, regionů nebo obcí.

Potřebujete rychle vyhledat snímky z výletu do Brna? Teď to zvládnete na pár kliknutí.jpg
Potřebujete rychle vyhledat snímky z výletu do Brna? Teď to zvládnete na pár kliknutí.

Přehlednější práce pro milovníky panorámat

Fotíte-li rádi panorámata nebo rádi zpracováváte HDR fotografie, může se vám stát, že se v podkladových snímcích nevyznáte. Je jich tolik, že nevíte, kde začíná první snímek série a kde končí poslední. Proto jsme si řekli, že vám pomůže jejich seskupování ve Správci. Můžete si tak podobné snímky seskupit, abyste je pak v Průzkumníku rychle mohli najít.

Skupina několika podkladových fotek pro vytvoření panorámatu už nikdy nemusí zabírat místo ve Správci. Podobné fotografie si seskupíte a můžete prohlížet a třídit ty další.jpg
Skupina několika podkladových fotek pro vytvoření panorámatu už nikdy nemusí zabírat místo ve Správci. Podobné fotografie si seskupíte a můžete prohlížet a třídit ty další.

Vytvořte si fotoknihu z vlastních fotek a přímo ze ZPS objednejte její výrobu

Do Zoner Photo Studia přibyl nový modul Vytvořit. V něm, jak název napovídá, vytvoříte z vlastních fotografií fotoknihu, kalendář nebo fotoobraz. Přímo z prostředí ZPS objednáte jejich výrobu a během pár dní můžete potěšit sebe nebo své blízké fotodárky z vlastních fotografií. V modulu Vytvořit najdete i možnost vytvořit koláže a tiskové sestavy k domácímu tisku. Všechny výstupy lze také exportovat do formátu PDF. Najdete zde i novinku loňského roku – vytvoření videoprezentací nebo časosběrných videí z vlastních fotografií.

fotobraz

Fotoknihu, kalendář nebo fotoobraz teď vytvoříte i objednáte během chvilky z toho samého programu, kde své fotky upravíte.jpg
Fotoknihu, kalendář nebo fotoobraz teď vytvoříte i objednáte během chvilky z toho samého programu, kde své fotky upravíte.

Integrace cloudových úložišť

Zoner Photo Studio X integruje cloudová úložiště, takže se přímo z Navigátoru dostanete rychleji ke svým fotkám na úložištích, jako je Google Disk, Microsoft OneDrive, Dropbox nebo Facebook.

K fotkám na nejpoužívanějších cloudových službách a Facebooku teď budete mít přístup přímo z Navigátoru.jpg
K fotkám na nejpoužívanějších cloudových službách a Facebooku teď budete mít přístup přímo z Navigátoru.

Předplacené licence

Zoner Photo Studio nezměnilo jen jméno, ale také způsob licencování. Všechny výše zmíněné novinky teď pořídíte ve formě předplacených licencí za roční poplatek 1 118 Kč, tedy pouhých 99 Kč za měsíc používání. Rozšíření na oblíbenou rodinnou licenci je dostupné za 468 Kč, vychází tedy na 39 Kč za každý měsíc. Majitelé předchozích verzí se mohou těšit na výhodné podmínky pořízení předplatného.

Předplatné vám umožní mít neustále aktuální verzi, nám naopak rychleji reagovat na požadavky uživatelů a přinášet vám nová vylepšení programu častěji než tomu bylo doposud. Zdarma získáte technickou podporu po celou dobu trvání předplatného a jako uživateli aktuální verze s aktivním předplatným se vám ozveme rychleji, abychom vám pomohli.

3d-krabice

Jako doplněk k předplacené licenci si můžete pořídit krabicové balení za jednorázový příplatek 349 Kč. Obsahuje příručku s praktickými radami k používaní ZPS X a 8GB flash disk s instalací ZPS, který je vhodný k dalšímu používání jako externí médium.

Vyzkoušejte Zoner Photo Studio X na 7 dní zdarma a prozkoumejte jeho novinky.
zps-x-banner-mf-690x120

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorRedakce

Milujeme fotografii a tvoříme pro vás Zoner Photo Studio. Přinášíme vám články nejen o něm, ale také o dalších oblastech fotografie.

Komentáře (0)

Zatím zde není žádný komentář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *