VIDEO: Označujte a popisujte objekty na fotkách pomocí Anotace

00:02:28
VIDEO: Anotace snadno a rychle

Anotace patří k velmi praktickým funkcím Zoner Photo Studia. Můžete s ní jednoduše vyznačit trasu v mapě, pomůže vám při šrafování větších ploch a přidávání popisků do fotek je s ní hračka. Připravili jsme pro vás krátké video, kde vám práci s Anotací představíme.

Anotaci najdete v modulu Vyvolat vedle ostatních funkcí. Může se stát, že tlačítko funkce nebude přítomné, v takovém případě ji stačí jednoduše zapnout v Možnostech (Ctrl + M). A hned se můžete směle pustit do přidávání popisků, šipek a dalších praktických věcí do vašich fotek.

Chcete se podívat na práci s Anotací? Žádný problém, stačí si pustit naše video!

Nezapomeňte také odebírat náš YouTube kanál, aby vám žádné další video neuniklo.

Stáhněte si Zoner Photo Studio X na 7 dní zdarma a vyšrafujte si vlastní objekty!

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorDavid Tomeška

Mám vášeň pro fotku, ale zajímám se hlavně o tvorbu videa, které se věnuji již několik let. Fotka a video dokážou v divákovi vzbudit emoce a to je to, co mě na těchto činnostech baví nejvíc. Můžete mě potkat na svatbách, jak zachycuji okamžiky svatebního dne a také pro vás natáčím videa ze světa Zoner Photo Studia.

Komentáře (2)

 1. Tak funkce Anotace by byla praktická, pokud by:
  a) šlo dodatečně přidávat či rušit zlomové body u již vytvořené plochy (např. při označování obrysů hranic pozemků dodatečně zjistím, že jsem některá zalomení přehlédl, ale již to nejde opravit, mohu pouze posunovat stávající zlomové body).
  b) šla nastavit průhlednost – většinou potřebuji, aby stále bylo vidět pozadí i pod čarou, Anotace bohužel vše skryje.
  To už je skoro praktičtější funkce „Vložit čáru“ v Editoru, u níž mohu nastavit průhlednost (sice nechápu, proč až dodatečně po potvrzení tlačítkem „Použít“, ale aspoň to jde). Bohužel tam ale zase nejde nastavit tvar zalomení čáry a šrafování výplně při aktivní volbě „Uzavřít“.
  Takže je to všechno takové polovičaté, nedotažené …
  Bohužel tento názor se zřejmě nelíbí, protože už byl jednou smazán bez jakékoliv reakce …

  1. Dobrý den,

   a) zlomové body můžete přidávat i mazat. Bod přidáte kliknutím na libovolné místo obvodové čáry nakresleného tvaru. Smažete ho jednoduše jeho označením a stiskem klávesy Delete.

   b) Stačí zrušit zaškrtnutí políčka „Výplň“ a nastavit vhodnou šířku čar. Průhlednost jako taková sice nastavit nejde, ale už jen zrušení výplně a použití tenčí čáry by ji mělo v drtivé většině uživatelských scénářů nahradit.

   Komentáře nemažeme, ten Váš pravděpodobně zmizel při přechodu na nové technické řešení komentářů, ke kterému jsme museli přistoupit kvůli neuspokojivé funkčnosti pluginu pro komentáře od Facebooku. Každopádně se za potíže omlouvám.

   Snad jsem Vám poradil,
   Jarda / ZPS X

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *