VIDEO: Magická fotomontáž

00:11:39
VIDEO: Magická fotomontáž

V modulu Editor si můžete v Zoner Photo Studiu X ve fotografii pohrávat s realitou, ale i bytostmi z jiných světů a časů. Pomocí vrstev a masek lze například vyměnit pozadí. Zároveň můžete vkládat předměty a nejrůznější efekty, a tak svým fotkám vdechnout neuvěřitelnou atmosféru. Z toho, jak s Editorem kouzlí naše kolegyně Vanda, se téměř tají dech. 

V obsáhlé sérii videonávodů jsme se zaměřili na fotomontáže, ale ne jen tak ledajaké. Postupně se podíváme na to, jak u fotky: 

  1. vyměnit pozadí, respektive nebe a barevnou korekci scény
  2. přidat různé objekty, jako jsou dva draci a rytíř
  3. přidat doplňující efekty, jako oheň a kouř
  4. a na závěr budeme celou fotku ladit a finalizovat do výsledné podoby

V modulu Editor lze provádět vše od jednoduchých úprav, retuší přes vkládání textů až po složitějších fotomontáže, ale o tom zase jindy.  

Nezapomeňte odebírat náš YouTube kanál, aby vám žádné další video neuniklo.

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorEva Krušoftová

Jako šéfredaktor magazínu Milujeme fotografii pro vás připravuji články ze světa fotografie, postupy pro úpravy fotek i novinky z vývoje editoru Zoner Photo Studia. Čerstvě po dokončení školy jsem vedla fotokroužky pro děti a dospělé a fascinoval mě starý proces tvorby fotografie. Někdy něco málo napíšu a občas něco fotím, ale aktuálně mě nejvíce baví tvořit pro vás obsah magazínu.

Komentáře (0)

Zatím zde není žádný komentář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *