VIDEO: Jak na Seamless transitions

00:05:59

Filmové střihy jako od profesionálních střihačů – takové, co diváka vtáhnou do děje, to jsou Seamless transitions. Název se může zdát jako neznámy, ale jistě jste tyto filmové triky ve videích už viděli. Jde o typ přechodu mezi jednotlivými videi, které jsou oku prakticky nepostřehnutelné. My vám ukážeme jak na to! 

Při natáčení takového typu videa je třeba dodržet pár zásad, aby byl výsledek opravdu dobrý. Začněte tím, že si předem naplánujte, jak jednotlivé přechody budou vypadat, tedy jakým směrem je budete dělat. 

Chcete-li střihy zpomalovat, nastavte si svou kameru nebo foťák na vyšší počet snímků. To vám umožní větší variabilitu ve střihu. Naopak, chcete-li udělat rychlý přechod, je lepší vaši kameru nastavit na nižší počet snímků, který snímek lehce rozmaže a působí to více dynamicky.

A jak vlastně na to? Je to jednoduché. Na začátku a konci záběru udělejte hodně rychlý pohyb kamerou, aby se vám co nejvíce rozmazal obraz. A pak už jen střihnete na jiný záběr do navazujícího pohybu. 

Aby byl přechod co nejplynulejší, dělejte přechody přes stejnou barevnou plochu.

Když máte natočeno, stačí vaše videa sestříhat v Zoner Photo Studiu X, které si můžete stáhnout na 7 dní zdarma

A pro stálý přísun našich videonávodů odebírejte náš YouTube kanál

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorVanda Vyoralová

Jsem editorkou Milujemefotografii.cz a focení se věnuji prakticky od dětství, kdy se mi dostal do rukou první fotoaparát a já fotila květiny na zahradě. Na střední škole jsem se začala skrze fotoaparát zaměřovat na detaily, které mohou být lehce přehlédnutelné. Zlomová pro mě byla maturitní práce z fotografie, která vyobrazovala praskliny v ledu vypadající jako větve stromů. Od té doby se nejvíce zaměřuji na fotografie krajin a hledání právě takových detailů a změn tvarů v přírodě. Mimo fotografie se věnuji kresbě vlastních ilustrací formou tečkování.

Komentáře (0)

Zatím zde není žádný komentář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *