Trojice nových objektivů Voigtländer

Na podzim si německý výrobce Voigtländer přichystal tři nové objektivy – VM 50 mm F3,5 Heliar pro bajonety typu M, 65 mm F2 Macro Apo-Lanthar pro Sony E a SL II – S 58 F1,4 Nokton pro fotoaparáty s bajonetem Nikon AI-S.

50mm_f3_5_heliar_lenshood

Heliar 50 mm je tvořen 5 prvky ve třech skupinách, clona má 10 lamel a slibuje tak pěkný kruhový bokeh. Minimální zaostřovací vzdálenost činí 0,7 m. Zajímavým prvkem je clonový kroužek, kterým lze otáčet volně, jednotlivé polohy nejsou aretované. Objektiv je poměrně drobný, na délku má cca 43 mm a pasují k němu filtry o průměru 27 mm. Dostupný bude od listopadu letošního roku.

65mm_f2_macroapo_lanthar_emount_linedrawing

Druhý z trojice, Apo-Lanthar 65 mm, je složen z 10 prvků v osmi skupinách, clona má taktéř 10 lamel. Minimální zaostřovací vzdálenost je nižší – 0,31 m. Objektiv umožňuje přenos EXIF dat do fotoaparátu. Zatím není jasné zda polohy clonového kroužku budou aretované ani to, kdy se objektiv objeví na trhu.

58mm_f1_4nokton_slii_s_schwarz

Poslední z novinek je Nokton 58 mm s nízkou světelností f/1,4. Celkem je složen ze 7 prvků v 6 skupinách. Clonu tvoří 9 lamel. Ostřit je možné od 45 cm. Dostupný pak bude od listopadu tohoto roku.

Ceny objektivů zatím nebyly zveřejněny.

 

 

Poslední aktualizace 13. října 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře