Sony má nový full frame – α99 II

Řada fotoaparátů Sony s bajonetem A se dočkala nového tahouna. Nový full framový fotoaparát α99 II přináší „převrácený“ obrazový snímač, rychlejší a přesnější ostření a 5osou stabilizaci obrazu.

Fotoaparát je vybaven snímačem CMOS s rozlišením 42,4 Mpx se zpětným osvětlením a konstrukcí bez mezer na čipu. Světlo tak prniká rovnoměrně a výsledkem je vysoká citlivost, menší šum a širší dynamický rozsah. Citlivost snímače se pohybuje od ISO 100 do 25 600 (rozšiřitelná na 52 až 102 400).

a99_3

Ostření zajišťuje hybridní systém s fázovou detekcí ze dvou snímačů. Snímač automatického ostření s fázovou detekcí se 79 body je kombinován se snímačem v ohniskové rovině s 399 body. Tím vzniká navrstvených 79 bodů hybridního křížového autofokusu.

Fotoaparát umí snímat rychlostí až 12 snímků za sekundu. Umožňuje záznam videa ve 4K. Celé tělo je utěsněno proti prachu a vlhkosti.

a99_2

Cena se v přepočtu šplhá téměř k 80 tisícům Kč. Model α99 II by měl být dostupný od listopadu.

 

Poslední aktualizace 1. října 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře