Snadný upload na Facebook

Pokud hledáte způsob, kterým byste snadno zautomatizovali cestu fotek z vašeho digitálního fotoaparátu přes software na úpravu a správu až na Facebook, jste na konci svého hledání. Zoner Photo Studio vám umožní  jednoduše a rychle vaše zážitky zachycené skrz hledáček foťáku přenést k očím vašich přátel. Pokud Vás zajímá, jak snadno fotografie uploadovat na Facebook přímo z programu Zoner Photo Studio, čtěte dále!

Upload fotek na Facebook je funkce, která je v produktu Zoner Photo Studio 12 Professional nebo Zoner Photo Studio 12 Home implementovaná od sestavení 8. Po stažení zkušební verze produktu nebo jeho koupi v záložce Nápověda ověřte aktuální verzi. Pokud nemáte aktuální sestavení (10), můžete produkt aktualizovat.

Upload fotek na Facebook - 1

Postup nahrání fotek na Facebook

Funkci Nahrát na Facebook najdete v záložce Publikovat druhou od konce. Vyberte fotky, které chcete publikovat na Facebooku a klikněte na ni.

Upload fotek na Facebook - 2

Zoner Photo Studio Uploader

Nyní se Vám objeví autorizace, díky které dáte právo aplikaci Zoner Photo Studio Uploader pracovat s fotkami ve vašem profilu na Facebooku. Poté můžete buď založit nový účet pro vaši osobu na Facebooku nebo se standardně přihlásit k účtu, který již na Facebooku máte.

Upload fotek na Facebook - 3

Spárování s Facebookem

Váš profil na Facebooku je teď spojený s programem Zoner Photo Studio. Pokud v budoucnosti nebudete chtít, aby tomu tak bylo (např. váš osobní počítač využívá i někdo jiný), jednoduše můžete spojení zrušit. Na Facebooku v záložce Účet vyberete Nastavení aplikací a odstraníte aplikaci Zoner Photo Studio Uploader.
Dalším krokem se již dostáváme pomalu k cíli. Vyberete si, zda fotky zařadit do nového nebo již existujícího alba. Ve volbě Existující album můžete fotky nahrát přímo na profilovou zeď.

Upload fotek na Facebook - 4

Velikost fotek na Facebooku

Teď už jen zbývá vybrat velikost v jaké se vaše fotky na Facebook nahrají. Můžete ponechat původní velikost, nechat Facebook sám, aby si vaše fotky upravil nebo ručně vepsat doporučenou velikost (maximum je 720×720 pixelů).
Poté se již vaše fotky začnou nahrávat. Nebuďte nervózní, pokud se pár minut nic neděje, samotný trasfer dat trvá nějakou dobu. Ihned, jak je dokončen, zobrazí se informace na vašem profilu.
Uživatelé uploadu fotek také oceňují, že pokud si k fotkám vyplňujete v programu Zoner Photo Studio také poznámky (EXIF popisky), automaticky se vám přenesou jako poznámky k fotkám na Facebook.

Upload fotek na Facebook - 5
Stejně jako s každým jiným albem můžete nyní upravovat názvy či doplnit popisky fotek. Je to snadné, pomocí pár kliků a jednoho programu uděláte to stejnou práci, kterou jste dříve dělali prostřednictvím třech různých aplikací (stažení fotek z fotoaparátu, úprava fotek, upload na Facebook).

Poslední aktualizace 3. září 2010

21 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Michal Prouza

Michal Prouza pracuje v ZONER software od r. 2010. V létě 2011 vyměnil kompakt za digitální zrcadlovku a od té chvíle se tak seznamuje s pro něj dosud neprozkoumanou fototechnikou. Fotí všude tam, kde cítí příležitost získat nové zkušenosti a prohloubit ty stávající.

Číst všechny články.

Komentáře