Sdílejte fotky ze ZPS přímo na Facebook. Snadno, rychle a bez ztráty kvality

Facebook je nejrozšířenější sociální sítí a své fotografie na něj sdílí snad každý z nás. Pro sdílení fotek na Facebooku přitom nemusíte ani otevřít internetový prohlížeč nebo hledat snímky na disku. Stačí spustit Zoner Photo Studio, fotky upravit a rovnou je sdílet na Facebook. Ukážeme vám, jak na to.

Stačí 6 kliknutí. Podívejte se, jak na sdílení fotek na Facebook

Zoner Photo Studio umí s Facebookem komunikovat přímo. Veškerou práci s fotografiemi tak zvládnete na jednom místě. S pomocí ZPS vaše fotky:

  • stáhnete do počítače,
  • upravíte,
  • uložíte
  • a pak i nasdílíte na Facebook.

Sdílení fotografií na Facebook přitom zvládnete za několik vteřin. Velká výhoda sdílení ze Zoner Photo Studia spočívá v tom, že fotky nejsou uložené přímo na Facebooku, ale jsou sdíleny prostřednictvím Zoneramy. To má tu zásadní výhodu, že fotky neztrácí na kvalitě. Při klasickém nahrávání přímo do alb na Facebooku je ztráta kvality patrná.

Jak rychle sdílet fotky na Facebook

Postup je jednoduchý. Fotku označíte a v pravém panelu kliknete na Sdílet > Facebook. Stejným způsobem přidáte i víc snímků najednou. Stačí jen místo jedné fotografie označit víc obrázků.

Sdílejte fotky ze ZPS přímo na Facebook - FB

Kliknutím na tlačítko Sdílet rozbalíte možnosti sdílení fotek.

Poté se před vámi otevře upozornění o vytváření odkazu a hned potom budete přesměrováni přímo na Facebook. Přidáte k albu popisek a případně nastavíte Soukromí. Klikněte na Zveřejnit na Facebooku a fotky publikujte.

Sdílejte fotky ze ZPS přímo na Facebook - sdílet

Napište komentář a sdílejte.

Na vaší zdi pak fotky vidíte takto. Název alba je standardně nastaven na Shared photos. Proto album rozklikněte a upravte ho.

Sdílejte fotky ze ZPS přímo na Facebook - zeď

Album na zdi.

Po rozkliknutí se dostanete na Zoneramu, kde jednoduše kliknutím na název album přejmenujete.

Pošlete fotku přes Messenger

Posílání fotek přátelům přes chat přímo na Facebooku je sice snadné, ale má svoje nevýhody. Facebook bohužel každou poslanou fotku zmenší a sníží její kvalitu. Šetří tak místo a zároveň zrychluje posílání. To je sice praktické, ne vždy se to ale hodí.

Pokud někomu potřebujete poslat fotky přes Facebook v lepší kvalitě, použijte Zoner Photo Studio.

Stačí kliknout na tlačítko Sdílet > Facebook Messenger. Program pak vytvoří album na Zoneramě a odkaz na něj odešle prostřednictvím Facebook Messengeru. Nemusíte se tak bát ztráty kvality.

Sdílejte fotky ze ZPS přímo na Facebook - messenger

Pošlete fotky v plné kvalitě.

Naplánujte sdílení na později

Další možnost, jak sdílet fotky na Facebooku, nabízí služba Pixbuf. Je propojená se Zoner Photo Studiem a umožní nahrát fotky i na víc sociálních sítí zároveň.

Sdílení spustíte kliknutím na tlačítko Sdílet > Naplánovat přes Pixbuf. Otevře se okno Pixbufu. V něm si vytvoříte frontu fotek a naplánujete, na jaké sociální sítě a kdy je chcete sdílet. Pak už jen stačí potvrdit zveřejnění tlačítkem Přidat do fronty.

Sdílejte fotky ze ZPS přímo na Facebook - pixbuf

Sdílejte fotky přes Pixbuf.

Zoner Photo Studio tedy nabízí kromě sdílení alba na Facebook i další možnosti, jak se podělit o fotky s přáteli přes sociální sítě. Které z nich dáte přednost, je pouze na vás. V každém případě vám na to stačí jen pár desítek vteřin.

Poslední aktualizace 10. ledna 2019

26 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Matěj Liška

Aktuálně jsem fotograf na volné noze. Převážně fotím svatby, maturitní tabla a plesy a dělám fotokurzy. Vyhledávám protisvětlo, kratší ohniskové vzdálenosti a fascinuje mě rybí oko. Mám rád svůj Nikon, kytaru a kebab. Fotky najdete na mém webu nebo na Facebooku.

Číst všechny články.

Komentáře