Stačí 6 kliknutí. Podívejte se, jak na sdílení fotek na Facebook

Facebook je aktuálně nejrozšířenější sociální sítí. Své fotografie na něj nahrává takřka každý z nás. Pro sdílení fotek na Facebooku přitom nemusíte ani otevřít internetový prohlížeč nebo hledat snímky na disku. Stačí pustit Zoner Photo Studio, fotky upravit a rovnou je na Facebook nahrát.

Stačí 6 kliknutí. Podívejte se, jak na sdílení fotek na Facebook

Zoner Photo Studio umí s Facebookem komunikovat přímo. Veškerou práci s fotografiemi tak zvládnete přímo v programu. S jeho pomocí je:

  • stáhnete do počítače,
  • upravíte,
  • uložíte
  • a pak i nahrajete na Facebook.

Sdílení fotografií na Facebook přitom zvládnete za několik vteřin.

Jak rychle nahrát fotky na Facebook

Postup je jednoduchý: fotku označíte a v pravém panelu kliknete na Sdílet > Facebook. Stejným způsobem přidáte i víc snímků najednou. Stačí jen místo jedné fotografie označit víc obrázků.

Sdílení fotek na Facebook: Možnosti sdílení fotek v Zoner Photo Studiu X.

Kliknutím na tlačítko Sdílet rozbalíte možnosti sdílení fotek.

Poté se před vámi otevře nové okno. Zadáte do něj, do jakého alba chcete fotku přidat a napíšete k ní komentář.

Dále nastavíte Soukromí. Určíte tak, komu se má snímek zobrazit.

Sdílení fotek na Facebook: výběr alba pro nahrání snímků.

Vyberte album a napište komentář.

Pokud nechcete fotku přidávat do již vytvořeného alba, ale udělat nové, klikněte na Vytvořit album. Následně vyplňte pole Název a Popis alba a vše potvrďte tlačítkem Vytvořit.

Sdílení fotek na Facebook: vytvoření nového alba.

Vytvořte a pojmenujte album.

Pak už stačí kliknout na Odeslat a příspěvek s fotkou je na Facebooku.

Prohlížejte facebooková alba v ZPS

V modulu Správce v Zoner Photo Studiu můžete svá facebooková fotoalba také prohlížet. Najdete je v levém panelu pod ikonou Facebooku. Symbol obláčku u každé fotky i alba ukazuje, že snímky nejsou v počítači, ale na internetu – v cloudovém úložišti.

Sdílení fotek na Facebook: seznam facebookových fotoalb v Zoner Photo Studiu X.

Pod ikonou Facebooku najdete všechna svá alba.

Pošlete fotku přes Messenger

Přes Facebook můžete fotky posílat i přímo konkrétním přátelům. Facebook ale bohužel každou poslanou fotku zmenší a sníží její JPG kvalitu. Šetří tak místo a zároveň zrychluje posílání.

Ne vždy se to ale hodí. Pokud někomu potřebujete poslat fotky přes Facebook v lepší kvalitě, použijte Zoner Photo Studio.

Stačí kliknout na tlačítko Sdílet > Facebook Messenger. Program pak vytvoří album na Zoneramě a odkaz na něj odešle prostřednictvím Facebook Messengeru. Nemusíte se tak bát ztráty kvality.

Sdílení fotek na Facebook: poslání fotek pomocí Facebook Messengeru.

Pošlete fotky v plné kvalitě.

Naplánujte sdílení na později

Další možnost, jak sdílet fotky na Facebook, nabízí služba Pixbuf. Je propojená se Zoner Photo Studiem a umožní nahrát fotky i na víc sociálních sítí zároveň.

Sdílení spustíte kliknutím na tlačítko Sdílet > Naplánovat přes Pixbuf. Otevře se okno Pixbufu. V něm si vytvoříte frontu fotek a naplánujete na jaké sociální sítě a kdy je chcete sdílet. A pak už jen stačí potvrdit zveřejnění tlačítkem Přidat do fronty.

Sdílení fotek na Facebook: nahrání pomocí Pixbufu.

Sdílejte fotky přes Pixbuf.

Kromě nahrání přímo na Facebook tak Zoner Photo Studio nabízí i další možnosti, jak sdílet fotky přátelům přes sociální sítě. Které z nich dáte přednost, je pouze na vás. V každém případě vám na to stačí jen pár desítek vteřin.

bannermf_690x120

Poslední aktualizace 22. února 2018

24 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Matěj Liška

Aktuálně jsem fotograf na volné noze. Převážně fotím svatby, maturitní tabla a plesy a dělám fotokurzy. Vyhledávám protisvětlo, kratší ohniskové vzdálenosti a fascinuje mě rybí oko. Mám rád svůj Nikon, kytaru a kebab. Fotky najdete na mém webu nebo na Facebooku.

Číst všechny články.

Komentáře