Jak na sdílení fotek? Stačí k tomu jediné tlačítko

Fotky sdílíme denně. Nahráváme je na sociální sítě, posíláme známým, vytváříme soukromé nebo veřejné galerie. S tím vším nám pomůže Zoner Photo Studio.

Sdílení fotek pomocí Zoner Photo Studia prošlo řadou vylepšení. Mimo známého zveřejňování na Zoneramě, Facebooku nebo odesílání e-mailem tak nyní využijete i sdílení na několika sociálních sítích naráz. A dokonce můžete vytvořit frontu snímků a jejich sdílení naplánovat.

Základ je přitom téměř vždy stejný – stačí kliknout na tlačítko Sdílet v pravém panelu s nástroji. Najdete ho v modulech Správce, Vyvolat a Editor.

Tlačítko pro jednotlivé typy sdílení.
Tlačítko pro jednotlivé typy sdílení.

Sdílejte fotky hromadně díky Pixbufu

Upozornění: od května 2020 ZPS X již dále nenabízí propojení se službou Pixbuf. Informace v článku tak nemusí být relevantní.

Poslat fotografie na víc sociálních sítí naráz můžete díky napojení na Pixbuf. Tato služba je nově propojená se Zoner Photo Studiem a umožní vám odeslat vaše fotky až na deset sociálních sítí:

  • Facebook,
  • Twitter,
  • Instagram,
  • 500px,
  • Flickr,
  • Tumblr,
  • Pinterest,
  • Blogger,
  • EyeEm
  • a YouPic.

K hromadnému sdílení fotografií stačí kliknout na Sdílet -> Naplánovat přes Pixbuf. Snímek se pak nahraje do Pixbufu, odkud ho nasdílíte na vybrané sociální sítě.

Přidejte vaše účty do Pixbufu.
Přidejte do Pixbufu své účty na jednotlivých sociálních sítích.

Před samotným sdílením se v Pixbufu přihlásíte k jednotlivým sociálním sítím, které využíváte. A pak už můžete jedním kliknutím poslat vybrané snímky na všechny sítě naráz. K fotografiím také v Pixbufu přidáte název, krátký popis nebo zvolíte, kde chcete daný snímek publikovat a kde ne.

Sdílejte fotky na různé sociální sítě naráz.
Snímky poté nasdílíte naráz na různé sociální sítě.

Pokud v Pixbufu zvolíte Přidat do fronty, sami si určíte, kdy chcete fotky na daných sítích publikovat. Zda ihned nebo s časovým odstupem pomocí fronty.

Právě díky frontě si můžete v Pixbufu naplánovat pravidelné sdílení. Své fotky tak budete zveřejňovat pravidelně bez ohledu na to, jestli máte zrovna čas nebo jste u internetu. Stačí jen naplánovat vybrané dny a konkrétní čas. O zbytek už se postará Zoner Photo Studio s Pixbufem.

Podívejte se, jak sdílení přes Pixbuf funguje:

Přímé sdílení na Facebook a Twitter

Na Facebook a Twitter nasdílíte fotky ze Zoner Photo Studia i přímo. Stačí označit fotografii, kliknout na tlačítko Sdílet v pravém panelu a vybrat Facebook nebo Twitter.

Pokud takto posíláte fotky poprvé, musíte se nejprve přihlásit ke svému facebookovému či twitterovému účtu. Poté se otevře okno, kam napíšete komentář, zvolíte album a snímek odešlete.

Vložení textury na Facebook.
Vložení textury na Facebook ze Zoner Photo Studia.

Sdílení do on-line galerie Zonerama

Ze Zoner Photo Studia nasdílíte fotky i do on-line galerie Zonerama. Stačí v levém panelu vybrat záložku Zonerama a založit v ní novou složku (F7). Poté už jen vyberte fotografie, které chcete sdílet, a myší je přetáhněte do vytvořené složky.

Stejně zkopírujete na Zoneramu i celou složku s fotografiemi.

Sdílejte fotky přetažením.
Ke sdílení na Zoneramě stačí vytvořit složku v některém albu této on-line galerie a vybrané fotografie do ní přetáhnout myší.

Sdílení pomocí e-mailu, které nezahltí vaši schránku

Fotky můžete ze Zoner Photo Studia také odeslat e-mailem. Opět k tomu využijete tlačítko Sdílet v pravém panelu.

Nemusíte se přitom bát, že byste spoustou fotek zahltili e-mailovou schránku příjemce. ZPS totiž nahraje fotky na Zoneramu a adresátovi pošle soukromý odkaz. Stačí na něj jen kliknout a snímky stáhnout.

Pošlete fotky e-mailem.
Při odeslání fotografií e-mailem využívá Zoner Photo Studio Zoneramu. Nemusíte se tak bát, že adresátovi zahltíte e-mailovou schránku.

Buďte vidět – sdílejte

Díky sdílení fotek se nejen pochlubíte se svými fotografickými úlovky, ale můžete se také podělit o své zážitky s ostatními. Zoner Photo Studio vám to dokáže výrazně usnadnit. Pomocí rozšíření Pixbuf totiž můžete bez námahy působit na několika sociálních sítích.

Ulehčete si sdílení svých oblíbených fotek. Stáhněte si Zoner Photo Studio X na 30 dní zdarma.

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorMatěj Liška

Nejraději fotím lidi. Svatby, portréty, maturitní tabla, plesy… Vyhledávám protisvětlo, baví mě různé varianty svícení a používám raději kratší objektivy. Mám rád svůj Nikon, kytaru a kebab. Fotky najdete u mě na webu nebo na Facebooku.

Komentáře (0)

Zatím zde není žádný komentář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *