Sigma představila tři nové objektivy – 85 mm, 12–24 mm a 500 mm

Dva objektivy řady Art a jeden teleobjektiv řady Sport přibyly do portfolia společnosti Sigma. Konkrétně se jedná o modely 85 mm F1.4 DG HSM Art, 12–24 mm F4 DG HSM Art a 500 mm F4 DG OS HSM Sport.

sigma85

První z jmenovaných, 85 mm F1.4 Art, je dlouho očekávaným sklem vhodným zejména na fotografování portrétů. Objektiv je vyroben ze 14 prvků ve 12 skupinách, mezi nimiž se nachází dva SLD prvky (nízkorozptylové). Sigma slibuje atraktivní bokeh a inovovaný systém autofokusu. Ten by se měl zrychlit a zároveň bude kdykoliv možné doostřovat manuálně i v módu kontinuálního ostření. Sigma 85 mm F1.4 Art  s bajonety Canon, Nikon a Sigma bude k dostání na konci října za necelých 31 tisíc Kč.

sigma-12-24

Širokoúhlý 12-24mm F4 obsahuje několik asférických prvků, jeden z nich má podle Sigmy být údajně největším asférickým prvkem na trhu vůbec. Výsledkem je minimální distorze, odlesky či zdvojení hran. Autofokus se dočkal téhož vylepšení jako u předchozího ohniska 85 mm. Objektiv bude dostupný na konci října pro bajonety Canon, Nikon a Sigma, cena sahá k 44 tisícům Kč.

sigma500

Poslední z novinek, teleobjektiv 500mm F4 Sport je určen profesionálům věnujícím se sportovní fotografii nebo focení divoké zvěře. Zkonstruován je z lehkých materiálů, především z hořčíkové slitiny, bajonet je vyroben z mosazi. Odolný má být proti vodě, mastnotě i prachu. Objektiv disponuje pokročilou optickou stabilizací, která funguje ve dvou módech. První z nich je určen pro focení „z ruky“ druhý pak pro panning a fotografování pohybujících se objektů. Podobně jako u předchozích skel se s ním v obchodech setkáme na konci října v provedení s bajonety Canon, Nikon a Sigma. Cena bude sahat ke 160 tisícům Kč.

 

Poslední aktualizace 7. října 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře