Přehlednější videoprojekt díky značkám

Přehlednější videoprojekt díky značkám

Při střihu náročnějšího videoprojektu složeného z mnoha prvků se člověk může začít lehce ztrácet. Modul Video přináší novinku ve formě značek, díky kterým bude střih videa mnohem přehlednější. 

Zoner Photo Studio X již dávno neslouží pouze k editaci fotografií. Modul Video se pravidelně rozrůstá o další a další prvky, které vám střih videí usnadní.

Možnost přidání značek

K vašim videím můžete přidat tzv. markery, tedy značky. Značka vypadá jako malý barevný trojúhelník na časové ose nad klipy. S jejich pomocí doplníte k částem videa názvy nebo různé poznámky a lze je odlišit i pomocí barev. 

Novou značku si přidáte kliknutím na trojúhelník u hlavy – modrého táhla. Dvojklikem myši na značku se vám otevře její nastavení. 

Modul Video, přidání značky

Každou značku si můžete přizpůsobit dle svého. Lze změnit její název, odlišit je od sebe různými barvami, a dokonce k nim zapsat poznámku. 

Modul Video, nastavení značky

Mezi jednotlivými značkami přecházíte kliknutím na Předchozí nebo Následující. Nastavení značky potvrdíte kliknutím na Zavřít. Značku můžete smazat buď v nastavení značky, nebo na ni kliknout v časové ose a zmáčknout klávesu Delete. 

Značky využijete jako poznámkový blok, kam si zapíšete, co třeba chcete do videa doplnit, nebo si jen barevně označit místo, kam chcete přidat například přechod.

Modul Video, poznámka
Žluté značky upozorňují do na doplnění zvukové stopy. 

V mém případě označují žluté značky místa, kam chci doplnit zvukovou stopu a například zelené značky místa, kam chci doplnit přechod. 

Přechodů je v Zoner Photo Studiu X nyní 6× více než dřív. Svým videoprojektům dodáte moderní a svěží dojem. Podívejte se na naše video, kde se o přechodech dozvíte víc.

Stáhněte si Zoner Photo Studio X na 7 dní zdarma a zkuste si i vy práci se značkami ve vašem videoprojektu s podporou všech funkcí bez omezení. 

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorVanda Vyoralová

Jsem editorkou Milujemefotografii.cz a focení se věnuji prakticky od dětství, kdy se mi dostal do rukou první fotoaparát a já fotila květiny na zahradě. Na střední škole jsem se začala skrze fotoaparát zaměřovat na detaily, které mohou být lehce přehlédnutelné. Zlomová pro mě byla maturitní práce z fotografie, která vyobrazovala praskliny v ledu vypadající jako větve stromů. Od té doby se nejvíce zaměřuji na fotografie krajin a hledání právě takových detailů a změn tvarů v přírodě. Mimo fotografie se věnuji kresbě vlastních ilustrací formou tečkování.

Komentáře (2)

  1. Je dostupná podpora 4k 50 fps vč. exportu do tohoto formátu? Myslím, že to posledně ještě nebylo.

    1. Dobrý den, Karle, ano v modulu Video je podporovaný formát 4K i 50fps včetně exportu.
      Hezký den a hodně štěstí se střihem videí.:)
      Vanda | Redakce Milujemefotografii.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *