Plný náhled na fotky v ZPS X

Plný náhled na fotky v ZPS X

Jednodušší a rychlejší práce v Plném náhledu, využití maximální plochy monitoru a zároveň přístup ke všem funkcím Zoner Photo Studia X? Toto nám přináší Podzimní aktualizace 2022. 

Novinky týkající se plného náhledu se udály zejména na horní prostřední liště. Nyní se zde nově nachází Mapa, která byla dříve ukrytá pod tlačítkem Průzkumník, což nám ušetří pár kliknutí a usnadní práci. Vedle Náhledu jste dříve našli tlačítko Prohlížeč, které se nám přesunul nakonec horní lišty, až za jednotlivé moduly. Prohlížeč je totiž sám o sobě takovým jiným modulem. 

Plný náhled na fotky v ZPS X

Nyní se vedle Náhledu nachází nově tlačítko Plný náhled (Shift + Enter). Pokud označíte například čtyři fotografie současně a dáte Shift + Enter, zobrazí se vám všechny čtyři na celé obrazovce.

Plný náhled na fotky v ZPS X

Výhodou je, že máte k dispozici v Plném náhledu také celý ZPS X, což znamená, že pokud najedete myší do okrajů, zobrazí se vám tam panely, které se v Zoneru nacházejí.

Plný náhled na fotky v ZPS X

Neplěťte si ovšem Plný náhled s Fullsreenem! V případě fullscreenu je poměrně nepraktické, že pokud ZPS X ukončíte a otevřete znovu, tak se vám otevře opět ve fullscreenu a mnohdy s jiným nastavením panelů. Což může být poměrně matoucí a lehce se v tom poté ztratíte. 

Režim Plný náhled si toto nepamatuje, takže se znovu otevře v Náhledu.

Novinkou je také nastavení pozadí v Plném náhledu. Výchozím nastavením je černé pozadí, ale můžete si zde nově nastavit také bílé.

Bílá barva v pozadí vám může při editaci posloužit jako pomocník při vyvážení bílé na fotografii. 

Plný náhled na fotky v ZPS X

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorVanda Vyoralová

Jsem editorkou Milujemefotografii.cz a focení se věnuji prakticky od dětství, kdy se mi dostal do rukou první fotoaparát a já fotila květiny na zahradě. Na střední škole jsem se začala skrze fotoaparát zaměřovat na detaily, které mohou být lehce přehlédnutelné. Zlomová pro mě byla maturitní práce z fotografie, která vyobrazovala praskliny v ledu vypadající jako větve stromů. Od té doby se nejvíce zaměřuji na fotografie krajin a hledání právě takových detailů a změn tvarů v přírodě. Mimo fotografie se věnuji kresbě vlastních ilustrací formou tečkování.

Komentáře (0)

Zatím zde není žádný komentář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *