Panasonic uvádí Lumix DMC-GX80 bez low-pass filtru

Společnost Panasonic představila novou bezzrcadlovku GX80, dostupnější variantu modelu GX8. Kromě absence low pass filtru, který má zajistit detailnější snímky, nabízí také inovovaný mechanismus závěrky nebo natáčení 4K videa.

panasonic1

Fotoaparát je osazen 16Mpix Live MOS snímačem formátu Micro 4/3 s citlivostí ISO 200 až 25 600. V těle je zabudována pětiosá stabilizace obrazu Dual IS s možným zapojením stabilizace v objektivu. GX80 disponuje technologiemi Depth from Defocus a Post Focus známými z předchozího modelu.

panasonic3 panasonic2

Fotoaparát je osazen elektronickým hledáčkem s 2,764 miliony bodů a třípalcovým výklopným LCD displejem. K dispozici je tak Wi-Fi. Fotoaparát se na pultech obchodů začne objevovat od května, cena byla stanovena na necelých 19 tisíc Kč v přepočtu za set s objektivem 12–32 mm f/3.5–5.6.

Poslední aktualizace 6. dubna 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích. Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře