Nikon chystá tři nové objektivy – 500 mm, 600 mm a 16–80 mm

Podle informací kolujících v těchto dnech na internetu Nikon chystá vylepšení dvou svých ohnisek 500 mm a 600 mm f/4 VR a také připravuje zveřejnění objektivu 16–80 mm f/2,8–4 DX. Ten by měl nahradit současný model 16–85 mm f/3,5–5,6.

Oba teleobjektivy by měly obsahovat fluoritový prvek a antireflexní fluorovou vrstvu. Díky nové konstrukci by měly být mimo jiné lehčí než jejich předchůdci. Očekává se také vylepšení systému redukce otřesů a autofokusu při ostření na pohybující se objekty.

Podobných zdokonalení by měl dostát i nový zoom 16–80 mm f/2,8. Taktéž můžeme čekat výkonnější redukci vibrací, antireflexní fluorovou vrstvu, ale také ED sklo s extrémně nízkým rozptylem světla pro lepší ostrost obrazu a minimalizaci chromatické aberace.

Oficiálního oznámení objektivů se můžeme dočkat již velmi brzy, spekuluje se o době okolo jednoho měsíce.

Zdroj: DIY Photography

Poslední aktualizace 30. června 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře