https://www.milujemefotografii.cz/wp-content/uploads/2016/09/primoplan-title.jpg

Meyer Optik křísí další objektiv – Primoplan 58 f/1.9

Pokud se vám zalíbily dubnové smělé plány výrobce Meyer Optik na zmodernizování historického objektivu Trioplan s bokehem ve tvaru mýdlových bublin, vězte, že pokračování je na cestě. V kampani na Kickstarteru tentokrát shání prostředky na výrobu Primoplanu 58 mm se světelností f/1.9.

Objektiv, jehož design byl představen před 80 lety, také brnká na bokehové struny. Bokeh se mění se vzdáleností fotografovaného subjektu a zvolenou clonou. Mechanismus objektivu zvládne prakticky cokoliv od krémově hladkého pozadí přes drobnou vířivou strukturu až po výraznější bublinky, které přechází jedna v druhou.

screenshot_1

Objektiv je složen z pěti čoček ve čtyřech skupinách, disponuje antireflexní vrstvou a 12lamelovou clonou. Váží pouhých 225 gramů a využívá některé konstrukční prvky použité při výrobě Trioplanu 50. Primoplan také proslul výbornou ostrostí obrazu. I tu výrobce slibuje udržet.

Cena na Kickstarteru momentálně začíná na cca 15 tisících Kč, v prodeji by pak měl stát více než dvojnásobek. V prodeji bychom se jej měli dočkat v březnu 2017. Kompatibilní bude s bajonety Canon EF, Nikon F, Sony E, Fuji X, Mikro 4/3, M42, Pentax K a Leica M.

Ukázkové snímky:

firatbagdu3

Autor: Firat Bagdu

nadinesteves1

Autor: Nadine Steves

benedikthartmann12

Autor: Benedikt Hartmann

firatbagdu2

Autor: Firat Bagdu

tamaraskudies1

Autor: Tamara Skudies

Okomentujte článek