Magnum Photos slaví sedmdesátiny fotografickou soutěží otevřenou všem

V roce 2017 uplyne 70 let od založení fotografické agentury Magnum Photos, s níž jsou svázána velká jména fotografie jako Henri Cartier-Bresson, Robert Capa, Elliot Erwit nebo Čech Josef Koudelka. K této příležitosti vyhlásila agentura soutěž pro všechny fotografy, amatéry i profesionály, starší 18 let. Na soutěži spolupracuje s magazínem LensCulture.

V soutěži bude vybráno celkem 12 vítězů a 20 finalistů v kategoriích Documentary, Street, Portrait, Fine Art, Photojournalism a otevřené kategorii Open. Dalších 7 fotografů může obdržet cenu poroty a ta také vybere 5 nejlepších mladých fotografů. Na celkového vítěze čeká 18 000 dolarů (v přepočtu přes 400 tisíc Kč). Vítězové i finalisté dostanou prostor v tištěných i online prezentacích agentury Magnum a také na projekcích na fotografických festivalech. Pro vstup do soutěže je třeba zaplatit vstupní poplatek, který se pohybuje od 20 do 60 dolarů podle počtu fotografií (tedy zhruba 500 až 1500 Kč).

V porotě zasedne kromě prezidenta agentury Magnum Martina Parra například také Stacey Baker, fotoeditorka New York Times nebo šéfredaktor magazínu LensCulture, Jim Casper. Přihlášky můžete zasílat do 24. května 2016. Veškeré podrobnosti najdete na webu soutěže.

Poslední aktualizace 30. dubna 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře