Laowa 12 mm vyniká téměř nulovou distorzí

Společnost Venus Optics se do světa chystá vypustit nový ultraširokoúhlý objektiv Laowa 12 mm f/2,8 ZERO-D. Takto široké objektivy běžně trpí soudkovitostí, kterou je potřeba v postprodukci opravit. Nová Laowa by však tuto optickou vadu měla zvládnout prakticky úplně eliminovat.

 

laowa2

Objektiv je sestaven z 16 prvků v 10 skupinách, tři mají nízkou disperzi a dva členy jsou asférické. S ohniskem 12 mm dokáže pojmout záběr o šíři 122° . Výhodou je taky kompaktnost a nízká váha – 609 gramů. Momentálně platí Laowa za nejsvětelnější objektiv pro full-frame fotoaparáty s takto širokým ohniskem.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=h5Sutx1vLxI]

 

Laowa 12 mm je kompatibilní s bajonety Canon EF, Nikon AI, Sony A, Pentax K a Sony E. Venus Optics spustila na podoporu své novinky kampaň na Kickstarteru, kde vybrala už přes 400 tisíc dolarů (cca 9,5 milionu Kč). Prodávat se bude v přepočtu za přibližných 23 tisíc Kč, momentálně na Kickstarteru zbývá ještě několik kusů za zvýhodněnou cenu.

Ukázkové snímky:

laowa_john_hancock2

Autor: John Hancock

laowa_john_hancock

Autor: John Hancock

laowa_steve_leueng

Autor: Steve Leueng

laowa_keith_cooper

Autor: Keith Cooper

Poslední aktualizace 5. srpna 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře