Krásná bez make-upu

Krásná bez make-upu

Každá žena je krásná, a to i bez make-upu. Krása je individuální a zcela unikátní u každého jedince. Neexistuje žádné pravidlo, které by plošně definovalo, co je krásné a co není, pomineme-li filosofickou disciplínu – estetiku. Společenské standardy krásy se v průběhu let stále mění, a to se týká nejen našeho vnímání, ale také fotografické tvorby.

Už dávno neplatí standardy, které tvrdily, že krásní jsou lidé štíhlí, nalíčení, mladí bez vrásek a v trendy oblečení. Krása je v přirozenosti.  A není nic přirozenějšího než žena či muž s vráskami, bez make-upu, se znaménky či pihami a bez retuše odstraňujícího jakékoliv nedokonalosti.

Make-up jako volitelná přidaná hodnota

Na používání make-upu není samozřejmě nic špatného. Je na každém, zda se cítí lépe s ním či bez něj. A záleží opravdu jen na daném člověku, zda make-up použije či nikoliv. Každý by jej měl hlavně používat pro sebe, ne pro zapadnutí do společnosti a ani pro svého partnera či partnerku. 

Krásná bez make-upu
Týna bez make-upu. Svícení stačí pro podtržení její přirozenosti. 
Nikon D750, Nikkor 105 mm F 2.8, 1/60s, f 2.8, ISO 200, 105 mm

Nikdo by neměl mít strach postavit se před objektiv takový jaký je. 

Ve fotografii se střídá naprostá a upřímná realita s úpravami a zdokonalováním sebemenších chyb. A díky tomu, že na fotografii nevidíme ty neduhy, které trápí nás, nějaká ta vráska či pupínek v nás může vyvolat pocit nedokonalosti. Nenechte se zmást, prakticky každý má nějakou tu drobnou „vadu“, se kterou není spokojený, a která na výsledných fotografiích díky úpravám není vidět.

Krásná bez make-upu
Nádherná Hanka, není třeba sebemenší retuše. Vše je v očích.
Nikon D750, Nikkor 50 mm F 1,4, 1/125s, f 2.2, ISO 200, 50 mm

Focení dívek a žen bez make-upu

Každý člověk má více podob a z některých úhlů vypadá lépe než z jiných. My fotografové a fotografky vždy hledáme ten správný úhel, ze kterého bude naše modelka či model vypadat nejlépe. A je úplně jedno, zda má make-up nebo ne, protože na tom nezáleží. 

Mimo zmíněného úhlu je důležité také světlo. Obzvlášť nenalíčené modelky je potřeba správně nasvítit, abychom zamezili nelichotivému stínu či tmavším místům okolo očí, která jsou bez make-upu mnohem výraznější. A jako vždy jde zejména o rozpoložení modelky. Sebejisté a šťastné ženy září, jsou spokojené a krásné.

Pokud se tedy rozhodnete fotit modelku zcela přirozenou, bez úprav a následného zdokonalování, postarejte se, aby se cítila příjemně a spokojeně. Zkuste ji například rozesmát nějakým vtipem, není totiž nic krásnějšího než úsměv. 

Krásná bez make-upu
Míša a její úsměv. Není třeba žádné úpravy.
Nikon D750, Nikkor 50 mm F 1,4, 1/125s, f 1.8, ISO 200, 50 mm

Pro zachycení přirozené krásy je důležité, abyste přehlédli ony „vady“ a nepřemýšleli hned nad tím, co bude vyžadovat retuš a co ne. Je-li vaše modelka nenamalovaná, chce tak asi být a cítí se tak dobře. V tom případě je dobré to brát v potaz. Může se to zdát jako výzva, ale je to jednodušší než si myslíte.

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorZdeňka Povolen

Nefotím dlouho, ale fotím ráda. Ráda si buduji ve fotkách atmosféru, vkládám do nich emoce a myslím, že na fotce je důležité, aby měla duši. Fotím hlavně lidi, často kostýmy, občas akty a příběhové série. Hodně si zakládám na kvalitní komunikaci a příjemné atmosféře během focení. Mám ráda užívání praktických efektů jako třeba dým, oheň, jiskry, světla, pohyby oblečení a látky. Vím, že se mám ještě hodně co učit. Ale to budu mít i s dvacetiletou praxí. Věřím v celoživotní sebezdokonalování.

Komentáře (0)

Zatím zde není žádný komentář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *