[Infografika] Nástroje výběru

infografika

Vytvořit naprosto perfektní snímek je často o štěstí. Naproti mu ale můžete jít s nástroji výběru. V Zoner Photo Studiu X není nic snazšího, než pomocí některého z nástrojů vybrat pouze část snímku, kterou chcete upravit.

Jakoukoli vadu na kráse, třeba příliš ostré pozadí, moc světlou oblohu nebo barvu předmětu tak můžete s pomocí výběrového nástroje změnit a vytvořit dokonalou fotku.

Nástroje výběru slouží k selekci určité oblasti snímku, s níž chcete pracovat samostatně. Funguje to ale i naopak – s označenou oblastí snímku pracovat nemusíte. V Zoner Photo Studiu X je několik výběrových nástrojů, které najdete v pravém panelu Editoru.

infografika

Infografiku si můžete také stáhnout v PDF verzi pro tisk. Stačí kliknout na následující tlačítko:

Stáhnout infografiku

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorRedakce

Milujeme fotografii a tvoříme pro vás Zoner Photo Studio. Přinášíme vám články nejen o něm, ale také o dalších oblastech fotografie.

Komentáře (2)

 1. František Kreisinger

  Občas by se mi v ZPS X při práci s výběrem (hlavně obdélníkovým a elipsovitým) hodilo mít možnost ohraničení výběru pootočit. Tak, aby osa obdélníka resp. elipsy výběru nebyla jen vodorovná či svislá, ale bylo ji možno libovolně naklonit. Zatím jsem nepřišel na to, jak by to šlo udělat. Je taková možnost?

  1. Zdravím vás, Františku,
   děkuji za váš dotaz. Těší mě váš zájem o pokročilejší funkce editoru ZPS X. Ohraničené výběry nejrůznějších tvarů v modulu Editor bohužel pootočit nejdou. Jedinou cestou, jak si tvar malinko „nasměrovat“ je přidávat nebo ubírat pomocí přidržením kláves Shift (+) a nebo Ctrl (-) a tlačítka myši.
   Přeji vám příjemné dny, za kterými se budete rád ve vzpomínkách otáčet:-)
   Eva | Redakce Milujemefotografii.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *