VIDEO: Jak vybrat část fotky, zkuste nástroje pro práci s výběrem v ZPS X

00:13:47

V editoru Zoner Photo Studio X lze z fotky pomocí různých nástrojů vybrat cokoliv na co si vzpomenete. Práce s výběrem a následné ladění konkrétních částí snímku jsou úpravy, na které si troufnou zkušenější uživatelé. V našem videu vám ukážeme, jak rychle, jednoduše a pohodlně označit dům, pomeranč nebo jiné složitější tvary.

Výběr části fotky lze provést v mnoha případech velmi rychle a snadno. Pro jednoduché tvary použijete Obdélníkový nebo Elipsový výběr a je to.

S nástrojem Laso, Polygonové nebo Magnetické laso si už můžete hrát déle, například vybírat drobné části fotky. A to už je práce pro skutečné labužníky v editacích. 

Kouzelná hůlka může s dobrým nastavením hodně urychlit úpravy fotek a s Výběrovým štětcem to nakonec vše doladíte k dokonalosti. 

A ještě více vám práci s výběrem usnadní klávesa SHIFT pro přidání do výběru a klávesa CTRL pro odebrání z výběru.

Více vám o Nástrojích pro práci s výběrem v Zoner Photo Studiu X poví kolegyně Vanda.

Pro stálý přísun našich video návodů klikněte na náš  YouTube kanál

Stáhněte si Zoner Photo Studio X na 7 dní zdarma s plnou podporou všech funkcí bez omezení a zkuste tyto nástroje ještě dnes.

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorEva Krušoftová

Jako šéfredaktor magazínu Milujeme fotografii pro vás připravuji články ze světa fotografie, postupy pro úpravy fotek i novinky z vývoje editoru Zoner Photo Studia. Čerstvě po dokončení školy jsem vedla fotokroužky pro děti a dospělé a fascinoval mě starý proces tvorby fotografie. Někdy něco málo napíšu a občas něco fotím, ale aktuálně mě nejvíce baví tvořit pro vás obsah magazínu.

Komentáře (0)

Zatím zde není žádný komentář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *