[Infografika] 5 způsobů jak spravit příliš tmavé fotky

Čas od času se každému z nás stane, že vyfotíme příliš tmavou fotku. Podexponování patří mezi častou chybu, která se stane třeba proto, že jste ve spěchu při mačkání spouště neměli čas měnit nastavení, nebo jste použili automatiku při focení v protisvětle.

Tmavá fotka je lepší než přepálená fotka, protože šum vzniklý vytažením stínů lze eliminovat redukcí šumu, ale přepálené bílé plochy nezachrání zpravidla nic. Nejlepší je tmavým snímkům předcházet. Například tím, že správně nastavíte expoziční parametry, nebo tím, že budete fotit do RAWu – formátu, který je pro upravování fotek daleko lepší než JPEG. Úprava expozice v RAWu je daleko přirozenější. Přesto když vyfotíte tmavou fotku, nemusíte ji hned přemisťovat do koše. Ukážeme si, jak ji můžete pomocí Zoner Photo Studia X zesvětlit.

infografika příliš tmavé fotky

Infografiku si můžete také stáhnout v PDF verzi pro tisk. Stačí kliknout na následující tlačítko:

Stáhnout infografiku

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorRedakce

Milujeme fotografii a tvoříme pro vás Zoner Photo Studio. Přinášíme vám články nejen o něm, ale také o dalších oblastech fotografie.

Komentáře (0)

Zatím zde není žádný komentář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *