Individuální nastavení složek v ZPS X

Individuální nastavení složek v ZPS X

Nastavení každé složky, tak jak mi to vyhovuje? Konečně. Složku s pracovními fotkami chci zobrazovat jako seznam a tu s rodinnými jako filmový pás. Od podzimní aktualizace 2022 máte možnost nastavit si složky podle sebe. Ukážeme vám jak na to.

Jsme v modulu Správce. Po kliknutí na Zobrazení a řazení si můžete všimnou novinky v podobě Řazení složek. Zde si můžete zakliknout, zda chcete složky řadit dle jména či uživatelsky a vzestupně nebo sestupně. 

Toto nastavení můžete měnit také pro každou jednotlivou složku a její podsložky zvlášť a to zakliknutím Ukládat nastavení pro každou složku zvlášť.

Individuální nastavení složek v ZPS X

Máte-li zapnuto Ukládání nastavení pro každou složku zvlášť, je důležité také tlačítko Nastavit jako výchozí. Tím zamezíte opětovnému překlikávání na nastavení vzestupně a sestupně. 

Individuální nastavení složek v ZPS X

U možnosti Zobrazení máte hned více možností. Nastavíte-li si miniatury bez popisků, budou tak nejen v náhledu ale i v průzkumníku. Totéž platí pro režim s detaily. Můžete také nastavit zobrazení formou Dlaždice. U miniatur lze nově nastavit také Filmový pás posouvat vertikálně. Další novinkou je možnost Nezávislé nastavení zobrazení pro filmový pás, který má oddělené nastavení od složek. 

Individuální nastavení složek v ZPS X

Věříme, že Vám tato malá uživatelská drobnost zpříjemní práci v programu Zoner Photo Studio X

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorVanda Vyoralová

Jsem editorkou Milujemefotografii.cz a focení se věnuji prakticky od dětství, kdy se mi dostal do rukou první fotoaparát a já fotila květiny na zahradě. Na střední škole jsem se začala skrze fotoaparát zaměřovat na detaily, které mohou být lehce přehlédnutelné. Zlomová pro mě byla maturitní práce z fotografie, která vyobrazovala praskliny v ledu vypadající jako větve stromů. Od té doby se nejvíce zaměřuji na fotografie krajin a hledání právě takových detailů a změn tvarů v přírodě. Mimo fotografie se věnuji kresbě vlastních ilustrací formou tečkování.

Komentáře (0)

Zatím zde není žádný komentář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *