Fujifilm zastavil výrobu populárního instantního filmu

Fujifilm FP-100C pomalu ale jistě odchází na věčnost. Výrobce oznámil v uplynulých dnech, že už tento dříve velmi oblíbený instantní film nebude vyrábět. Na vině je podle slov společnosti klesající zájem o FP-100C a také menší prodeje.

Výroba instantního filmu by měla být zastavena na jaře tohoto roku. FP-100C byl dříve vyráběn také v černobílé verzi, ta však byla zrušena již v roce 2004. Film je oblíbený zejména nadšenci pro svou velmi dobrou kvalitu, poskytuje dobrou barevnost a velmi jemné zrno. Jde navíc o typ filmu peel-apart, tzn. odlupovací od negativu, který lze následně zpracvat a uchovat pro zvětšování snímků.

Barevná verze filmu o velikosti 3,25 x 4,25 palců byla poslední vyráběnou verzí tohoto filmu. Pokud tedy máte doma Polaroid či jiný instantní přístroj kompatibilní s tímto filmem, máte zřejmě jednu z posledních možností jej nakoupit.

Poslední aktualizace 8. března 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře