Fotograf se olympijskými snímky snaží odlišit od ostatních olympijských záběrů

Fotograf Robert Beck zatoužil v hordě olympijských fotografů produkujících obrovská množství fotografií denně ty své nějak odlišit. Podle jeho slov už však není mnohdy jednoduché najít si lepší místo pro focení, než mají ostatní. Počet fotografů na olympijských cvičištích totiž roste, navíc prý používají téměř totožné vybavení.

Beck se proto zkusil obrátit k odlišnému zpracování obrazu. Místo plnobarevných snímků zvolil sépiové ladění. První z série fotek pořídil při zápasech v šermu. Nasvícení sportoviště mu pomohlo vytvořit vysoce kontrastní snímky se špetkou dramatické atmosféry. Pohrál si také s rychlostí závěrky.

beck3 beck4

Robert Beck pracuje už přes třicet let pro magazín Sports Illustrated a fotil na mnoha velkých sportovních událostech od olympijských her po finále NBA.

Via Nikon Europe

Poslední aktualizace 16. srpna 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře