Databáze filmových záběrů prozradí, jak na kompozici

Čím to, že jsou některé scény z filmů tak mocné a působivé? Možná je za tím „jen“ promyšlená a pečlivě vystavěná kompozice. Raymond Thi, který provozuje populární účet na Twitteru @comp_cam zaměřený právě na rozkrývání filmových kompozicí, spustil webovou databázi plnou rozličných kompozicí použitých v známých i méně známých snímcích.

osviceni

Osvícení

breaking bad

Perníkový táta

Databáze nese název Geometric Shots a ve své podstatě je především chytrým shrnutím obsahu twitterového účtu. V databázi můžete vyhledávat podle různých klíčových slov, můžete si vyfiltrovat záběry podle typu použité kompozice nebo sledovat jakých kompozičních prvků užívá konkrétní režisér. Na každém záběru je použitá kompozice přehledně vyznačena růžovými liniemi.

Geometric Shots tak může posloužit jako dobrý studijní materiál toho, jak skládat jednotlivé prvky v obrazu, a to nejen filmařům ale i fotografům.

full metal jacket

Olověná vesta

mr robot

Mr. Robot

road to perdition

Road to perdition

star wars epizoda iv

Star Wars: Epizoda IV – Nová naděje

Titulní obrázek: Grandhotel Budapešť

Poslední aktualizace 31. ledna 2017

1 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích. Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře