Burning Man ve fotografiích Marka Musila zavítá do Nikon Photo Gallery

Každoročně na přelomu srpna a září se v nevadské Black Rock Desert sjedou příznivci alternativního festivalu Burning Man organizovaného jako dočasně autonomní prostor pro svobodné setkávání. Marek Musil je pravděpodobně prvním českým fotografem, který mohl být u této akce jako oficiální fotograf. Snímky, které letos pořídil, vystaví pražská Nikon Photo Gallery.

01-npg-marekmusil

Fotografie zachycují pestré dění festivalu, které sestává nejen z koncertů či různých show a performance. Účastníci jej dokreslují také fantaskními kostýmy, maskami i vyzdobenými vozidly. Burning Man je založen zejména na sdílení zážitků a seberealizaci.

Marek Musil začínal fotografováním kapel a koncertů, mnohdy i vlastních. Na svých cestách po světě si vydobyl jméno v oblasti módní a reklamní fotografie. Fotil například pro Elle, Harper´s Bazar nebo značky jako Škoda Auto či T-Mobile.

07-npg-marekmusil

Výstava pojmenovaná DUST and LIGHT The Burning Man Collection bude v Nikon Photo Gallery k vidění od 12. října do 20. listopadu 2016. Galerii najdete na ulici Újezd v Praze.

Poslední aktualizace 4. října 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře