Anotace: označujte objekty na fotkách, popisujte, ukazujte cestu. Vyzkoušejte novou funkci ZPS X

Řekněte to obrázkem. Když chcete někomu něco jednoduše, názorně a rychle popsat na fotce, pomůže vám funkce Anotace. S její pomocí přidáte do fotky popisky nebo na ní vyznačíte důležitá místa a objekty. Využití je široké. Přečtěte si, co všechno Anotace umí.

Anotace vám pomůže třeba v situaci, kdy plánujete setkání pro více lidí a potřebujete ostatním pomocí fotky ukázat, kam mají přijít. Nebo když chcete potenciální zákazníky nasměrovat k vaší firmě.

TIP: Můžete sice použít i modul Editor, ale Anotace vám práci výrazně urychlí. Tuto funkci jsme ušili na míru situacím, kdy potřebujete na fotkách snadno a rychle označit objekty, ukázat na ně nebo je popsat. 

Zapněte si Anotaci

Protože se jedná o funkci, která slouží primárně pro firemní použití, není ve výchozím nastavení Zoner Photo Studia automaticky zapnutá. Aktivujete ji v nabídce Možnosti (Ctrl+M)-> Ostatní -> Zobrazit ve Vyvolat nástroje pro práci s Dokumenty. Potom se vám bude zobrazovat mezi ostatními nástroji v modulu Vyvolat.

Anotace: označujte objekty na fotkách, popisujte, ukazujte cestu - zapnout
Povolte v nastavení Anotaci ve Vyvolat.

Vyznačte plochu nebo přidejte jednoduché tvary 

Pro označení určité části fotky složitějším tvarem vyberte nástroj Plocha. Postupně pak klikáním po obvodu vyznačte tvar toho, co na fotce chcete ukázat. Pokud vám stačí jednoduché tvary, využijte Obdélník nebo Kruh

Anotace: označujte objekty na fotkách, popisujte, ukazujte cestu - plocha
Plocha o libovolném tvaru.

Parametry plochy si ještě můžete upravit. Změníte barvu výplně, obrys nebo šrafování.

Anotace: označujte objekty na fotkách, popisujte, ukazujte cestu - nástroje
Plochu vizuálně upravíte stejně jako ostatní nástroje.

Přidejte text

Často je ještě nutné přidat popisky. U této cesty jsme potřebovali označit Start a Cíl. Pomocí nástroje Text myší vyznačíte textové pole a napíšete do něj popisek. Samozřejmě můžete měnit font, velikost, barvu nebo řez písma a dodat textu další efekty.

Anotace: označujte objekty na fotkách, popisujte, ukazujte cestu - text
Textová pole pomohou s popisky.

Šipka ukáže směr

Šipka je praktický nástroj, díky kterému určíte směr nebo ukážete na konkrétní místo. Taky ji můžete použít v kombinaci s textem. Opět si můžete vybrat různé tvary a barvy šipky.

Anotace: označujte objekty na fotkách, popisujte, ukazujte cestu - šipka
Přidejte šipku pro názornost.

Každý text i tvar se přidává do nové vrstvy. Jedná se o nedestruktivní úpravy, takže jednotlivé objekty můžete kdykoliv přemisťovat nebo upravovat. 

Anotace je praktická

Anotace není typickým nástrojem pro fotografy, ale určitě se bude hodit, ať už k firemnímu nebo osobnímu využití. Stáhněte si Zoner Photo Studio X na 7 dní zdarma a ukažte přátelům a zákazníkům cestu k vám.

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorMatěj Liška

Nejraději fotím lidi. Svatby, portréty, maturitní tabla, plesy… Vyhledávám protisvětlo, baví mě různé varianty svícení a používám raději kratší objektivy. Mám rád svůj Nikon, kytaru a kebab. Fotky najdete u mě na webu nebo na Facebooku.

Komentáře (0)

Zatím zde není žádný komentář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *