Aktualizace firmwaru Fujifilm X-T1 přináší výrazné vylepšení autofokusu

Společnost Fujifilm oznámila, že na konci června 2015 vydá bezplatnou aktualizaci firmwaru pro fotoaparáty Fujifilm X-T1. Nejvíce změn se dostalo systému automatického ostření.

U autofokusu přibyly dva nové režimy Zone a Wide/Tracking, které usnadňují fotografování pohybujících se objektů s využitím 77 ostřících bodů. V režimu Zone si můžete pro ostření vybrat plochu 3 x 3, 5 x 3 nebo 5 x 5 bodů. Režim Wide/Tracking sleduje zaostřovací pole objektu v celé 77bodové oblasti.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=ZaoIZXA5RMM&w=560&h=315]

S novým firmwarem dosáhnete také výrazně přesnějšího ostření za horších světelných podmínek a při scénách s nižším kontrastem. Citlivost pixelů fázové detekce se zlepšila z původních 2,5 EV na 0,5 EV.

Fujifilm vylepšuje také rozpoznávání obličeje a přidává detekci očí. Fotoaparát by měl nyní plynuleji ostřit i při natáčení videa. Optimalizace se dočkalo kromě autofokusu také ovládání nastavení expozičních časů nebo pomocná mřížka fotoaparátu, která je nyní jemnější, aby byla fotografovaná scéna lépe viditelná.

Poslední aktualizace 14. května 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře