5 fotografů, 1 téma, 80 černobílých fotografií zachycujících ženskou krásu

Unikátní fotografickou výstavu nabízí v únoru Multižánrové centrum Cooltour v Ostravě. Výstava s názvem Ona v černobílé!!! nabídne 80 fotografií zpracovaných klasickými postupy. Spolupracovalo na ní celkem 5 současných ostravských autorů a téma je snad nejtradičnější – žena.

Od 7. do 28. února mohou návštěvníci Multižánrového centra Cooltour Ostrava zhlédnout unikátní fotografickou výstavu Ona v černobílé!!!. Výstava organizovaná sdružením Uhlí a Cooltourem představuje 5 ostravských fotografů včetně Fedora Gabčana a jejich 80 snímků zhotovených historickými technikami, které činí z každého vystaveného kusu originál. Všechny černobílé fotografie přitom zachycují ženskou krásu portrétem či aktem.

Autor: Kateřina Bartošová

Autor: Kateřina Bartošová

Na výstavě „Ona v černobílé!!!“ spolupracovalo pět ostravských autorů. Ženský pohled na Ženu nabídnou fotografky Pavlína Princ a Kateřina Bartošová, které společně s dalším autorem Petrem Sikorou působí pod uskupením SUROVÍÍÍ. Mužskou vizi něžného pohlaví pak kromě Sikory nabídnou také Vladimír Milata a zřejmě největší žijící postava ostravské fotografie Fedor Gabčan.

Díla jsou vyhotovena klasickými technikami, jako je Van Dyke, Olejotisk, Gumotisk nebo Kyanotypie. Tyto historické techniky se dnes již téměř nepoužívají, důvodem je jejich odborná i časová náročnost. Cílem výstavy je tak nejen zprostředkovat kulturní zážitek, ale také vzdělat odbornou i širokou veřejnost o historických metodách vyvolání a tisku. Součástí projektu je tak také 13. února workshop s Fedorem Gabčanem na dvě konkrétní techniky – Argenotypii a Kyanotypii.

Autor: Fedor Gabčan

Autor: Fedor Gabčan

Výstava se koná v Multižánrovém centru Cooltour Ostrava na Černé louce v termínu 7. – 28. února.

Slavnostní vernisáž proběhne za účasti autorů a modelek dnes od 17 hodin v Multižánrovém centru Cooltour.

Poslední aktualizace 7. února 2014

4 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Jiří Vicherek

Jirka měl v minulosti v ZONERu na starosti public relations a k fotografování se dostal až díky nadšení svých kolegů. Ve své práci strávil značnou část týdne čtením o fotografii. Rád objevuje a zkouší nové věci nejen ve fotografování. Je také jedním z organizátorů akce PechaKucha Night Ostrava.

Číst všechny články.

Komentáře