Vypalujeme DVD-Video disk v Zoner Photo Studiu

Fotografie už máte protříděné a upravené a nemůžete se dočkat, až je ukážete prarodičům. Jenže když s nimi přijdete jen na notebooku, jsou sice nadšení, ale přeci by si jen rádi nějaké fotografie nechali. Pokud neholdujete tisku fotografií, vypalte prezentační DVD, které lze spustit třeba na televizi.

Říká se, že všemožným kulatým diskům brzy odzvoní. Přesto je mezi námi stále mnoho takových, kteří na zálohy fotografií na CD nebo DVD nedají dopustit. Ale co když můžete vytvořit ještě něco víc než „pouhou“ zálohu? Vypalte pomocí Zoner Photo Studia DVD s prezentací fotografií svým prarodičům, aby si vaše snímky z dovolené mohli pustit kdykoliv budou chtít třeba na televizi.

Jak připravit fotografie pro prezentační DVD

Nejprve je třeba upravit vybrané fotografie do požadovaného formátu.  Ten je v závislosti na normě DVD-Video omezen maximálním rozlišením 720 × 576 pixelů. Množství fotografií vybírejte s rozmyslem, čím více fotografií bude výsledný disk obsahovat, tím více bude klesat jejich kvalita. Nepřesahujte tedy délku obrazové stopy nad 120 minut. Čas obrazové stopy se po celou dobu přípravy DVD bude zobrazovat ve spodní části okna pro Nastavení promítání. Velké množství fotografií můžete upravit pomocí hromadných úprav.

Vytváříme prezentační DVD krok po kroku

Vybrané fotografie označte (např. pomocí Ctrl+A nebo jednotlivě pomocí myši a tlačítka Ctrl) a spusťte příkaz Publikovat > DVD Promítání.

Průvodce tvorbou prezentačního DVD najdete v položce menu Publikovat.jpg

Průvodce tvorbou prezentačního DVD najdete v položce menu Publikovat.

Parametry obrazu nechte nastavené na PAL, poměr obrazu nastavte v závislosti na zařízení, na kterém plánujete video přehrávat. Pokud poměr obrazovky neznáte, nechce poměr 4:3.

V možnostech Menu přepište Nadpis a upravte písmo dle svého vkusu. V případě, že pro pozadí menu chcete použít obrázek, zaškrtněte Obrázek na pozadí a vyberte ho ve svých adresářích. Pro přizpůsobení obrázku zvolenému formátu vyberte Způsob vsazení. Preferujete-li pouze jednobarevné pozadí, volbu nezaškrtávejte, ale zvolte v položce Barva pozadí požadovanou barvu. Barva výběru se na výsledném DVD projeví v okamžiku, kdy v menu najedete na aktivní položku. Styl menu pak vybírá počet kapitol na DVD. Kapitoly lze využít k rozdělení fotografií dle data nebo podle témat.

03-POZADÍ

Po nastavení všech hodnot doporučujeme projekt uložit (ikonkou diskety v levém dolním rohu). Teprve potom pokračujte stisknutím tlačítka Další.

V rozbalovacím menu vyberte sérii, se kterou chcete pracovat. Pro změnu vlastností a popisku obrázku na něj klikněte. Následným stisknutím Ctrl+A vyberete všechny obrázky, a můžete tak všem nastavit stejné vlastnosti. Do série můžete soubory dále přidávat pomocí volby Přidat soubory nebo naopak soubory odebírat pomocí Odebrat soubory. Způsob vsazení říká, jakým způsobem (a v jakém formátu) se bude výsledný obrázek v prezentaci zobrazovat. Pokud nechceme, aby se snímek jakkoliv deformoval, zvolíme možnost Vsadit. To nám na druhou stranu nezajistí úplné vyplnění obrazovky fotografií – pro takové zobrazení je nutné vybrat z ostatních možností.

Doporučujeme nesnižovat Dobu zobrazení pod pět sekund a Délku přechodu nad jednu sekundu.

04-nastaveni-popisku

V menu  Pan&Zoom lze nastavit další efekty při přechodu z jedné fotografie na druhou. Můžete vybírat z několika možností přiblížení, oddálení nebo posunů.

06-pan-zoom

Další okno průvodce nám umožní vložit do prezentace hudbu, která bude hrát při přehrávání fotografií. Pro nejlepší výsledky doporučujeme nechat zatržené nastavení Oříznout zvukovou stopu.

07-zvuk

Poslední okno nám umožní přímo Vypálit DVD promítání, můžeme si však prezentaci uložit pro pozdější vypálení pomocí Uložit ISO soubor.

Ať už budete své fotografie vypalovat na DVD nebo tisknout na papír, Zoner Photo Studio vám pomůže je upravit k dokonalosti.

Poslední aktualizace 6. srpna 2014

13 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Redakce

Milujeme fotografii a tvoříme pro vás Zoner Photo Studio. Přinášíme vám články nejen o něm, ale také o dalších oblastech fotografie.

Číst všechny články.

Komentáře