VIDEO: Vdechněte černobílým fotkám život pomocí kolorizace

00:07:39

V rámci digitalizace je dnes poměrně moderní obarvování starých fotografií a videozáznamů. Podívejte se na video a dodejte svým fotkám nový život pomocí kolorizace v editoru Zoner Photo Studiu X.

Každý doma asi máme nějaké staré černobílé fotky, např. našich babiček, nebo své vlastní ze svého mládí. No a napadlo vás někdy, že by bylo super, kdyby tyhle fotky byly barevné? My vám ukážeme, jak na to

Obarvená fotka babičky za mlada.

Připravte si vzorovou fotku se správným vyvážením barev, ze které budete brát zdrojové barvy.

Kolorizaci provedete v modulu Editor a to pomocí Barevného tónování a práce s vrstvami a maskami

Vždy, než provedete v Editoru jakékoliv úpravy, zduplikujte si původní vrstvu. Ta vám bude sloužit jako záloha, a jako referenční snímek.

Pro stálý přísun našich videonávodů odebírejte náš YouTube kanál

Stáhněte si Zoner Photo Studio X na 7 dní zdarma s plnou podporou všech funkcí bez omezení a zkuste si vybarvit své fotky ještě dnes.

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorVanda Vyoralová

Jsem editorkou Milujemefotografii.cz a focení se věnuji prakticky od dětství, kdy se mi dostal do rukou první fotoaparát a já fotila květiny na zahradě. Na střední škole jsem se začala skrze fotoaparát zaměřovat na detaily, které mohou být lehce přehlédnutelné. Zlomová pro mě byla maturitní práce z fotografie, která vyobrazovala praskliny v ledu vypadající jako větve stromů. Od té doby se nejvíce zaměřuji na fotografie krajin a hledání právě takových detailů a změn tvarů v přírodě. Mimo fotografie se věnuji kresbě vlastních ilustrací formou tečkování.

Komentáře (0)

Zatím zde není žádný komentář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *