Masivní upgrade videoeditoru

Nová aktualizace Zoner Photo Studia X přináší opravdu velký upgrade videoeditoru. Díky novým možnostem transformace a klíčových snímků dosáhnete efektů, které dříve nebyly možné. 

Zoner Photo Studio se vždy primárně zaměřovalo na funkce pro profesionální editaci fotek. Modul Video nyní nabízí funkce, které vám vaše video obrátí naruby. Pojďme se na jednotlivé změny podívat detailněji a trochu si je vysvětlit. 

Chytré videonáhledy

video rychlé náhledy

První důležitou novinkou je možnost přednačíst si chytré videonáhledy, díky čemuž bude práce s videi mnohem rychlejší. Stačí kliknout na nastavení u dané složky a vybrat pro Režim přednačtení variantu Přednačíst Chytré videonáhledy.

Interaktivní miniatury jsou další novinkou, která přináší příjemné zrychlení v práci s videi. Pohybem myší přes náhled videa ve filmovém pásu, si můžete prohlédnout jeho obsah v závislosti na pozici kurzoru.

Teď když jste si v Zoner Photo Studiu X nastavili chytré videonáhledy, budete chtít začít svoje videa upravovat. 

Jako první si všimnete, že změny prodělalo rozložení pravého panelu. Zde se jednotlivé možnosti úprav rozdělily do samostatných sekcí. První je Délka a rychlost, následuje Pozice a Transformace, Editace zvuku a Editace Obrazu. A na závěr Přidat text a Přidat přechodový efekt.

Transformace klipů

Pozice a transformace nově nabízí úpravy jako Rotace, Sklon, Natočení a klipům můžete i ořezávat okraje. 

upgrade videoeditoru

Vznikla nám tu také část Primární transformace, která byla původně formou samostatných ikon v Parametrech klipu. Nyní si klip rozložíte pomocí možností v roletce a otočíte ikonami pod ní. 

upgrade videoeditoru

Svázání klipů

Pokud vás nebavilo posouvat jednotlivé klipy po jednom, určitě vás potěší nová možnost klipy Svázat. Stačí si označit dva nebo více klipů, pravým tlačítkem myši na jeden z nich kliknout a vybrat Svázat.

upgrade videoeditoru

Klíčové snímky

Poslední, ale neméně důležitou novinkou je funkce Zobrazovat klíčové snímky, kterou zapnete vlevo dole u vrstvy videa. Ta nabízí vložení nejrůznějších efektů, jako jsou  například transformace mezi klipy.

upgrade videoeditoru

Klíčové snímky jsou body na ose, které určují začátek vybraného efektu – odkud a kam se efekt bude zobrazovat. 

Kliknutím na puntík vedle zvoleného typu úpravy přidáte Klíčový snímek na osu. Pak můžete změnit hodnotu a přidat další, čímž se vám vytvoří přechod mezi hodnotami. 

upgrade videoeditoru

Kliknutím na šipku vedle vámi zvolené úpravy se rozbalí křivka, na které můžete s klíčovými snímky libovolně více manipulovat. Různě je posouvat, nahoru a dolů nebo změnit tvar křivky. 

upgrade videoeditoru

Svá videa už nenechte čekat a pusťte se do stříhání. Stáhněte si Zoner Photo Studio X na 7 dní zdarma s plnou podporou všech funkcí s vytvořte video, ze kterého půjdou dívákům oči kolem.

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorVanda Vyoralová

Jsem editorkou Milujemefotografii.cz a focení se věnuji prakticky od dětství, kdy se mi dostal do rukou první fotoaparát a já fotila květiny na zahradě. Na střední škole jsem se začala skrze fotoaparát zaměřovat na detaily, které mohou být lehce přehlédnutelné. Zlomová pro mě byla maturitní práce z fotografie, která vyobrazovala praskliny v ledu vypadající jako větve stromů. Od té doby se nejvíce zaměřuji na fotografie krajin a hledání právě takových detailů a změn tvarů v přírodě. Mimo fotografie se věnuji kresbě vlastních ilustrací formou tečkování.

Komentáře (0)

Zatím zde není žádný komentář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *