TOP 10 fotek našich čtenářů – téma: Světla a stíny v HDR

TOP 10 fotek našich čtenářů - téma Světla a stíny v HDR

Magazín Milujeme fotografii vám pravidelně přináší nejrůznější tipy a témata ze světa fotografie. Jsme rádi, že vás můžeme inspirovat a posouvat vaše dovednosti kupředu. Se světly a stíny se dá naložit velmi kreativně a nás zajímalo, jak je vnímáte vy, fotografové. A navíc v HDR.

Všem čtenářům a fotografům, kteří se připojili k naší výzvě, moc děkujeme. Sešlo se nám opravdu mnoho zajímavě pojatých fotografií. Na téma jste se dokázali podívat i z jiného pohledu. Vybrat pouze 10 nejlepších z vás bylo opět velmi těžké. Je mezi vybranými i ta vaše? 

Pavel Mikovec

TOP 10 fotek našich čtenářů, Pavel Mikovec
Na procházce „zimním“ lesem.

Tato fotografie je v HDR. Pokud nemáte HDR monitor, můžete vidět fotku zkresleně. 

Antonín Havlát

Tato fotografie je v HDR. Pokud nemáte HDR monitor, můžete vidět fotku zkresleně. 

Daniela Rapavá

TOP 10 fotek našich čtenářů, Daniela Rapavá
Chcela som vám ukázať niečo, čo ste pravdepodobne nevideli. Taký malý mikrovesmír svetla z difrakcie na vlase. Niečo, čo nevidno voľným okom a vidíte to len ako silný odraz svetla na vlase, vizualizujem vo farbách, ktoré pritom vznikajú, pohnutím fotoaparátom. (1 shot ICM ). Abstrakcie len čisto zo svetla sú nepopísateľným zážitkom. Je to také spojenie art and science a možno vás zaujmú aj v tejto téme. 

Tomáš Dutz

TOP 10 fotek našich čtenářů, Tomáš Dutz
Hradištěk – Tohle místo asi není nutno představovat, při návštěvě jižní Moravy naše místo na večerní západ slunce s vínem.

Monika Schrammová

TOP 10 fotek našich čtenářů, Monika Schrammová

RNDr. Petr Kozelek

TOP 10 fotek našich čtenářů, RNDr. Petr Kozelek
Zřícenina hradu Lestkov. Foceno z vyhlídky na Rašovických skalách.

Zdislav Jankovský 

Tato fotografie je v HDR. Pokud nemáte HDR monitor, můžete vidět fotku zkresleně. 

Josef Martinek

TOP 10 fotek našich čtenářů, Josef Martinek Tady se to bude věšet...

Ellen Wiewel (DE)

TOP 10 fotek našich čtenářů, Ellen Wiewel
Obrázek vznikl na foto kurzu. Fotografie byla pořízena ve tmě (bez blesku) pouze za použití světla malé lampy. Světlo dopadá skrz děrovanou desku na vidličku a poté vytváří jasné paprsky světla. 

Milan Urban

Tato fotografie je v HDR. Pokud nemáte HDR monitor, můžete vidět fotku zkresleně. 

Nenašli jste svou fotku mezi těmito deseti? Nevadí! 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, a sledujte náš magazín i na Instagramu, kde jako první najdete zajímavé tipy a témata ze světa fotografie či další výzvu nebo soutěž. 

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorEva Krušoftová

Jako šéfredaktor magazínu Milujeme fotografii pro vás připravuji články ze světa fotografie, postupy pro úpravy fotek i novinky z vývoje editoru Zoner Photo Studia. Čerstvě po dokončení školy jsem vedla fotokroužky pro děti a dospělé a fascinoval mě starý proces tvorby fotografie. Někdy něco málo napíšu a občas něco fotím, ale aktuálně mě nejvíce baví tvořit pro vás obsah magazínu.

Komentáře (6)

 1. Pavel Jerry Dragón

  Dobrý den, jsem v začátcích a pomohla by mi kniha, jak se naučit pracovat se “ Zoner photo studiem “ … kniha byla vyprodána a já jsem na rozcestí, co s tím !!! Pomůžete mi ?!

  1. Dobrý den, Pavle,
   je krásné, že jste se pustil do tohoto zajímavého koníčku. Mám pro vás dobrou zprávu, Velká kniha úprav je již opět naskladněna. Koupit si ji můžete prostřednictvím eshopu na stránkách zoner.cz.
   Mějte se hezky a mnoho zdařilých úprav
   Eva | Redakce Milujemefotografii.cz

 2. Pavel Jerry Dragón

  Děkuji za informaci a knihu, si objednám.
  Paní Krušoftová … ano jsem amatér a “ fotograf v plenkách “ … ač je mi 71 let nemohu souhlasit s pohledem Vaších očí … promiňte … Já jsem “ tady “ , Přímo proti Vám, ne vlevo … volil bych změnu pohledu … ještě jednou, se omlouvám, ale Vy mi dáváte rady a učíte mě fotit … s pozdravem Pavel Dragón.

  1. Zdravím vás, Pavle,
   těšíme se na vaši objednávku a přeji vám ať se daří a focení jde od ruky.
   Mějte se hezky
   Eva | Redakce Milujemefotografii.cz

 3. Dobrý den,
  prosím o odkaz na web na foto témata, kde bych mohl vyvěsit své fotografie k soutěži o 10 TOP fotografií.
  Děkuji.
  Robert Beníček

  1. Zdravím vás, Roberte,
   díky za váš dotaz. Máme radost, že se zajímáte o články v magazínu Milujeme fotografii a ještě větší radost máme z vašeho zájmu o zapojení do výzvy. Tato výzva je již ukončena. Pravidelně o našich výzvách informujeme emailem v našich newsletterech, tak se přihlaste k odběru, ať vám neunikne žádná další výzva či zajímavý článek. Další skvělý způsob, jak se prezentovat je Zonerama album, kde můžete také můžete své fotky vyvěšovat a to dokonce i v HDR kvalitě.
   Přeji pěkný den
   Eva | Redakce Milujemefotografii.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *