TOP 10 fotek našich čtenářů – téma: Barvy podzimu

TOP 10 fotek našich čtenářů - téma Barvy podzimu

V magazínu Milujeme fotografii pravidelně najdete inspirativní články ze světa fotografie. Zajímá nás, jak si vedete v editacích a úpravách a jak se vám daří realizovat se ve svých dovednostech. V další výzvě jsme vybrali téma: Barvy podzimu.  

Téma Barvy podzimu se dá vyložit několika způsoby a jsme rádi, že vás tato výzva dovedla i do jiných oblastí. Do redakce nám přišlo mnoho krásných úlovků zvířat, podzimních portrétů i architektury ze všech koutů světa. Všem našim čtenářům, kteří nám zaslali své fotky, děkujeme. Všechny snímky jsme si pečlivě prohlédli a v redakci vybrali 10 nejlepších. 

1. Petra Navrátilová 

TOP 10 našich čtenářů: Barvy podzimu, Petra Navrátilová
Pasecký vodopád, který se nachází na Olomoucku na říčce Tepličce kousek za obcí Paseka.

2. Marta Pančochová

TOP 10 našich čtenářů: Barvy podzimu, Marta Pančochová
Procházka podzimním lesem je vždy zajímavá, šustí spadané listí, roste spousta hub, které už nikdo nesbírá a občas vykoukne i sluníčko.

3.  Pavel Míček

TOP 10 našich čtenářů: Barvy podzimu, Pavel Míček

4. Michal Kolář

TOP 10 našich čtenářů: Barvy podzimu, Michal Kolář
Byl zamračený podzimní den, takový ten, kdy je těžké najít vhodné místo i téma na focení. Místo korun stromů, jsem začal sledovat také co je pode mnou. Všiml jsem si ulpívajících kapek deště na spadaném listí. Vypadají jako malé perličky. Fotka není možná tak barevně líbivá, jako ty podzimní bývají, ale mě to zkrátka nadchlo. Myšlenka naskočila, cvaknuto :).

Nikon D750 📸| ISO☀️280 |💡f/3.2 | ⏳1/80 sec | 70 mm | 0ev
Tamron SP 70-200 mm F/2.8 Di VC USD G2
editace v Zoneru

5. Marta Čížková

TOP 10 našich čtenářů: Barvy podzimu, Marta Čížková

6. Lucie Vodrážková

TOP 10 našich čtenářů: Barvy podzimu, Lucie Vodrážková

7. Petr Salon

TOP 10 našich čtenářů: Barvy podzimu, Petr Salon
Nejsem žádný milovník mašinek, ale provozuschopnou „434.2186“ parní lokomotivu přezdívanou „Čtyřkolák“ rozenou před více jak 100 lety, vidět takhle na živo byl rozhodně zážitek.

8. Antonín Havlát

TOP 10 našich čtenářů: Barvy podzimu, Antonín Havlát
Barevný podzim má pro fotografy co nabídnout.

9. Manfred Neumair (DE)

TOP 10 našich čtenářů: Barvy podzimu, Manfred Neumair

10. Ladislav Wrzecionko

TOP 10 našich čtenářů: Barvy podzimu, Ladislav Wrzecionko
Fotografie byla pořízena ráno mezi Rožnovem pod Radhoštěm a Valašskou Bystřici, kde máme chatu. Kvůli kůrovci, kdy vykáceli les, se nám otevřely takové výhledy.

Nenašli jste svou fotku mezi těmito deseti? Nevadí! Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, a sledujte náš magazín i na Instagramu, kde jako první najdete zajímavé tipy a témata ze světa fotografie či další výzvu s novým tématem.  

Bohužel se do TOP 10 nedostane každý, ale protože nám přišlo opravdu hodně velmi povedených fotek, musíme se s vámi formou galerie podělit i o některé další.

Děkujeme za zaslání: Záboj Hrázský, Jana Hrnková, Michael Kraus (DE), Marta Kalabová, Laurencia Helásková, Wojciech Pribula, František Slavík, Jana Odehnalová, Michal Kocúr a Ladislav Novotný. 

A pokud jste nenašli svou fotografii ani v galerii, nezoufejte a přihlaste se do příští výzvy o TOP 10, která bude v duchu adventních maličkostí.

Podívejte se také, jak si s tématem Barvy podzimu poradil náš ambasador Daniel Kasal

TOP 10 našich čtenářů: Barvy podzimu, Ambasador Daniel Kasal
Daniel Kasal

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorEva Krušoftová

Jako šéfredaktor magazínu Milujeme fotografii pro vás připravuji články ze světa fotografie, postupy pro úpravy fotek i novinky z vývoje editoru Zoner Photo Studia. Čerstvě po dokončení školy jsem vedla fotokroužky pro děti a dospělé a fascinoval mě starý proces tvorby fotografie. Někdy něco málo napíšu a občas něco fotím, ale aktuálně mě nejvíce baví tvořit pro vás obsah magazínu.

Komentáře (2)

 1. Poslal som do súťaže dve fotky. Obe boli koláže. To, že väčšina amatérskych fotografických súťaží neuznáva kombinované fotografie sa nečudujem. Ale myslel som si, že časopis, ktorý sa zaoberá technikami Zoneru, by mohol uverejniť aj fotku kolážoveho typu, ktorá ilustruje to, čo sa dá v Zoner vytvoriť. Výstavy profesionálov dávajú priestor tvorivosti fotografov. Amatéri akoby nechceli prekročiť prah tvorivosti. A podobné súťaže ich držia stále v dobe „temna“.

  1. Zdravím vás, Mariane,
   díky za dotaz. Těší mě váš zájem o články v našem magazínu i zaslané fotografie. Vaše koláže nás zaujaly a budeme rádi, když ve svých úpravách nepolevíte a zúčastníte se i dalších výzev, třeba budete mít štěstí příště.
   Přeji další podařené koláže, také vydařené Vánoce a ještě více vydařený nový rok.
   Eva | Redakce Milujemefotografii.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *