Sigma se hlásí o slovo s novými bezzrcadlovkami

Bezzrcadlovky jedou a ani Sigma nechce zaspat dobu. Na pulty obchodů tak chystá dodat dvě novinky – sd Quattro a sd Quattro H s vlastními čipy Foveon Quattro. Fotoaparáty se liší velikostí tohoto snímače – sd Quattro obsahuje snímač rozměrů APS-C a sd Quattro H pak snímáč o velikosti APS-H.

1678035678 back

Model sd Quattro tak nabízí čip s rozlišením ekvivalentním 39 megapixelům, zatímco „háčková“ verze má odpovídat rozlišení 51 megapixelů, což – jak Sigma uvádí – je nejvíce na poli čipů menších než full frame.

Oba fotoaparáty pak umí fotografovat s maximální citlivostí ISO 6400, využívají 9bodový autofokus, který kombinuje fázovou detekci a detekci kontrastu. Rychlost snímání činí u modelu sd Quattro 3,6 snímků za sekundu, u sd Quattro H pak 3,6 snímků za sekundu. Fotoaparáty nabízí funkci Super-Fine Detail, která nasnímá 7 rozdílných expozicí a poté je umí složit do jednoho snímku s větším dynamickým rozsahem.

04 02

Oba modely jsou na první pohled nápadné svým vzhledem, který vychází z vizáže předchůdce řady dp Quattro. Tělo fotoaparátů je také voděodolné a prachuvzdorné.

Ceny a dostupnost zatím nebyly zveřejněny.

 

Poslední aktualizace 25. února 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích. Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře