S rozmachem bezzrcadlovek klesly zisky Canonu o 21 %

Canon zveřejnil své výdělky za poslední čtvrtletí a ve srovnání s loňským rokem zaznamenala společnost 21% pokles, celkově se tržby snížily o 4,5 %. Podle agentury Reuters za to z velké části může stoupající popularita kompaktnějších a lehčích fotoaparátů.

Stále schopnější chytré telefony otočily zájem zákazníků ke kompaktům a především bezzrcadlovkám, jimž se v mnohem větší míře věnují i různí výrobci fotoaparátů. Canon, ale ani další matadoři DSLR světa, však nemají ve své nabídce rovnocenného soupeře k modelům od firem Sony či Fujifilm.

V kontextu této zprávy se objevují opakované informace, že se na trh bezzrcadlovek chystá Canon zaměřit už na začátku roku 2016. Spekuluje se také o tom, že společnost pracuje na full frame bezzrcadlovce.

Poslední aktualizace 31. října 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích. Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře