Prohlédněte si, jak zapadá a vychází slunce na Instagramu

Newyorská studentka telekomunikací Michelle Chandra si všimla velkého množství fotografií západů a východů slunce, které denně přibývají na Instagramu. To ji podnítilo k vytvoření projektu All Our Suns, interaktivní vizualizace toho, jak se snímky slunečních fází na Instagramu objevují.

Michelle Chandra shromáždila data za jeden jediný den a zpracovala je formou tří map. První z nich sleduje sluneční aktivitu podle času, kdy byly pořízeny fotografie s hashtagem #sunrise nebo #sunset. V další mapě můžete procházet samotné fotografie západů a východů a poslední mapa ukazuje momenty, kdy dva různí lidé zároveň zveřejnili fotografii západu a východu slunce.

All Our Yesterdays  Visualizing Sunrise and Sunset Photography

„Uživatelé Instagramu odhalují jiné vnímání času, bohatě srukturovaný nepravidelný čas ztrácející se v nekonečné smyčce, kde něčí západ slunce a konec dne je pro druhého člověka naopak začátkem,“ píše na stránkách projektu jeho autorka. Celý projekt tak pomocí fotografií prezentuje čas jako pouhý lidský konstrukt.

Poslední aktualizace 30. května 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích. Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře