Přijďte se na FotoŠkoda Fest učit od fotografů i tvůrců Zoner Photo Studia

Přijďte se na FotoŠkoda Fest učit od fotografů i tvůrců Zoner Photo Studia

Letošní podzim přináší českým fotografům spoustu příležitostí, jak se něco dozvědět, naučit a zlepšit své dovednosti. Tou nejbližší je FotoŠkoda Fest, který začíná v pondělí 5. listopadu. A setkáte se na něm i s týmem Zoner Photo Studia. Stačí v sobotu 10. listopadu přijít do pražského Centra FotoŠkoda.

Fotoškoda Fest můžete navštívit od 5. do 11. listopadu v pražském Centru FotoŠkoda. Program je každý den jiný a se Zoner Photo Studiem se setkáte hned dvakrát.

Nejprve vás v úterý 6. listopadu od 10:00 do 11:30 čeká přednáška Luďka Boušky, který vás seznámí se základy práce v Zoner Photo Studiu X.

A v sobotu 10. listopadu se setkáte přímo s tvůrci programu. Poradí vám s prací v ZPS X a když si na flash disku přinesete své snímky v RAWu, ukáží vám, jak je upravovat. Každý může přinést maximálně 3 fotografie – aby se dostalo na všechny.

Kromě toho vás na akci čeká spousta dalších přednášek, ve kterých vám odborníci poradí například s tiskem fotek nebo s focení konkrétními značkami fotaparátů.

Profi fotografové poradí s focení sportu i aktů

Chybět nebudou ani přednášky známých fotografů. Poslechnout si můžete například Tomáše Třeštíka, který je známý především díky svým „balkónovkám“ nebo fotkám lidí bez domova, které visely v galerii Artwall na Letné. Na festivalu vám přiblíží mimo jiné svůj život s fotoaparátem v ruce i osobní projekty, na kterých pracuje.

FotoŠkoda Fest - Tomáš Třeštík.

Se sportovní fotografií vám poradí Dan Vojtěch. Nejradši se zaměřuje na extrémní sporty a spolupracuje třeba se značkou Red Bull. Známé jsou i jeho lifestylové snímky. Na své přednášce vám prozradí, co obnáší život profesionálního fotografa a jaké výzvy mu přináší.

Milovníci street fotografie si určitě nenechají ujít přednášku Davida Gaberleho. Na svém kontě má i knihu Metropolight, kde zveřejnil své snímky z různých světových metropolí. Pomocí světel a barev v ní proměňuje zdánlivě všední místa ve skvosty.

Martin Stranka se zase chlubí snímky s dokonalou atmosférou, které se pohybují na hranici fantazie a reality. Letos uspěl na soutěži Sony World Photography Awards a jeho fotografie už nadchly diváky po celém světě – visely v galeriích v New Yorku, Tokiu, Miláně, Paříži, Hong Kongu nebo Kyjevě a nyní je uvidíte i na FotoŠkoda Festu.

Ve světě fotografického aktu a glamour je pojmem jméno Jiřího Růžka. Dokáže vystihnout ženskou krásu a sexualitu a jeho fotografie jsou nápadité i lokací a zpracováním. Na jeho workshopu si vyzkoušíte práci s modelkou, kompozicí a světlem.

Na Jiřího Růžka naváže svou přednáškou Martin Feix, který se už řadu let věnuje focení polonahých žen a fashion fotografii. Je dokonce zakladatelem módní značky Girls without clothes známé svým unikátním fotografickým obsahem.

S focením zvířat poradí Bambousek i Juračka

Pokud dáváte přednost focení zvířat, určitě vás zaujme přednáška i workshop Petra Bambouska. V jeho portfoliu najdete makrosnímky i fotky velkých zvířat, která se snaží zachytit v jejich přirozeném prostředí. Na festivalu vás seznámí se svými fotografickými zkušenostmi a poté s ním můžete vyrazit na workshop do zoo.

Snad každý fotograf si někdy vyzkoušel focení architektury. Jak ji fotografovat co nejlépe vám vysvětlí Aleš Jungmann. Jeho snímky využívají linie a barvy v prostoru a snaží se podtrhnout architektonické záměry.

Do světa celebrit vás zavede Michal Čížek, několikanásobný vítěz soutěže Czech Press Photo. Několik let už vede tým fotoreportérů na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary. Využívá hlavně černobílé snímky a pracuje v nich s hrou světel a stínů a s originální kompozicí. Přesvědčit se o tom můžete i na jeho výstavě, která je součástí festivalu.

Petr Jan Juračka je nejen Nikon ambasador a cestovatel, ale také fotograf rostlin, zvířat a přírody obecně. Spousta lidí určitě zná jeho snímky z dronu i z ruky, časosběry či makrofotografie. Nedávno navíc pokřtil svou knihu a zúčastnil se představení bezzrcadlovky Nikon Z. O své dojmy i znalosti se s vámi podělí na přednášce a workshopu.

Spojení pohybu a módy. To je hlavní poznávací znamení fotografií Lucie Vysloužilové. Na svých fotkách využívá originální lokace, úhly záběru i postprodukci. Díky tomu získala možnost spolupracovat se známými módními a také automobilovými značkami. O své zkušenosti se s vámi podělí na přednášce i workshopu.

Dana Přibáně zná většina lidí jako cestovatele, který projel s trabanty celý svět. Jeho dobrodružství jsme mohli sledovat i ve filmu a seriálu. A nyní si můžete vyprávění tohoto cestovatele poslechnout i na FotoŠkoda Festu.

Kompletní program přednášek najdete na stránkách FotoŠkoda.

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorRedakce

Milujeme fotografii a tvoříme pro vás Zoner Photo Studio. Přinášíme vám články nejen o něm, ale také o dalších oblastech fotografie.

Komentáře (0)

Zatím zde není žádný komentář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *