Představí Fujifilm vlastní středoformátový fotoaparát?

Produktový manažer firmy Fujifilm Takashi Ueno před nedávnem pro časopis British Journal of Photography potvrdil, že Fujifilm uvažuje o středoformátovém fotoaparátu a testuje příslušné snímače. Ačkoliv podle jeho slov v zatím konkrétní vydání fotoaparátu neplánují, server Fuji Rumours obdržel poněkud jiné informace.

Fuji Rumours má od důvěryhodného zdroje z Japonska potvrzeno, že středoformátový fotoaparát už dostal zelenou od vedení firmy. Další informátor pak dokonce hovoří o tom, že by měla být novinka představena na festivalu Photokina 2016, který se koná v září.

V dobách čistě analogových byl Fujifilm aktivním výrobcem středoformátů. Takeshi Ueno se také vyjádřil, že firma je ve velmi dobré výchozí pozici pro výrobu nového fotoaparátu a disponuje potřebnou technologií pro zajištění vysoké kvality.

Titulní fotografie: Fujifilm GF670, fujifilmusa.com

Poslední aktualizace 30. ledna 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře