Podzimní novinky v Zoner Photo Studiu X: vylepšený Export a Koláž, nové náhledy a mnoho dalšího

V podzimní aktualizaci Zoner Photo Studia X pro rok 2019 jsme pro vás připravili řadu novinek a vylepšení. Těšit se můžete třeba na nový Export, volnou Koláž, praktičtější a rychlejší práci s náhledy nebo vylepšenou správu barev. Podívejte se na to nejdůležitější, co podzimní vylepšení přináší.

Všechna vylepšení, která v aktualizaci naleznete, mají za cíl vytvořit komfortnější uživatelské prostředí a práci s fotkami ještě více zrychlit a zjednodušit. Věříme, že všechny aktuální změny posouvají práci se Zoner Photo Studiem X zase o kus dál. Podívejte se na výběr těch nejdůležitějších novinek, které jsme pro vás připravili.

TIP: Stáhněte si Zoner Photo Studio X na 7 dní zdarma a vyzkoušejte všechny novinky. Pokud už vám zkušební doba vypršela, nevadí. Na otestování  nových vylepšení máte nyní dalších 15 dní! 

Vylepšený Export

Export se dočkal výrazného vylepšení a stal se z něj opravdu mocný nástroj. S novým Exportem můžete provádět několik exportů současně a v jedné chvíli tak ukládáte třeba fotky v plném rozlišení a zároveň zmenšeniny na web.

Nejčastěji používaná nastavení Exportu si snadno uložíte a k jejich dalšímu použití vám tak bude stačit jediné kliknutí. A co třeba exportovat fotky na disk v počítači a zároveň na Zoneramu nebo Zoner Photo Cloud? Ani to není problém.

Navíc se nemusíte bát, že spolu budou jednotlivé exporty kolidovat. Zoner Photo Studio X už před spuštěním celého procesu vše zkontroluje a kdyby hrozilo nechtěné přepsání souborů, upozorní vás.

Rozšíření se dočkaly i jednotlivé parametry exportu, můžete si zvolit různé zdroje, ze kterých exportujete. Potřebujete například exportovat stovky malých náhledů pro zákazníka? Vyzkoušejte Přednačtené rychlé náhledy. Zde poslouží jako zdroj exportu vyvolaná data uložená v mezipaměti. Tímto způsobem export náhledů extrémně urychlíte.

Další novinkou je možnost přejmenovat fotky i podsložky pomocí formátovacích řetězců. Tahle změna vám pomůže udělat si v exportovaných fotkách větší pořádek. Také si při exportu můžete zvolit úroveň doostření fotky pro zobrazení na monitoru nebo třeba pro tisk.

Export RAW fotografií je rychlejší o třetinu a export JPG je čtyřikrát rychlejší.

Dokonalá správa barev

Kompletně jsme přepracovali správu barevných profilů a práci v různých barevných prostorech. Správa barev je v základním nastavení programu vždy zapnuta a kopíruje nastavení operačního systému. Vy tak vůbec nemusíte do nastavení zasahovat, a přesto dosáhnete přesného a konzistentního barevného podání ve všech modulech Zoner Photo Studia X.

Nové plné (1:1) náhledy

Práce s RAWy je zase o něco pohodlnější. Díky 1:1 náhledům můžete snadno a rychle zhodnotit vaše RAWy v plném rozlišení a bez barevných úprav, které provádí fotoaparáty. Už v náhledu tak vaše fotky vidíte bez barevného posunu a díky tomu ve všech modulech Zoner Photo Studia X pracujete se stejnými barvami. Novinku oceníte zejména v případě, že jste majiteli přístrojů, které k RAWům nepřikládají náhledy v plném rozlišení (Sony, Fuji nebo drony DJI).

Volná koláž

Vyslyšeli jsme vaše přání a přidali automatické přizpůsobení koláže podle obsahu. S pomocí této funkce vytvoříte koláž o poznání snadněji. Koláž se přizpůsobí rozměrům vybraných fotografií, automaticky, bez bílých okrajů a beze změny poměru stran. Do koláže také snadno přidáte samostatný obrázek mimo šablonu. To vám dává další kreativní prostor k realizaci vašich nápadů.

  • Jsme hrdí také na výrazné zrychlení označování hvězdičkami a barevnými štítky, které vám ulehčí jeden ze základních kroků při třídění fotek. Odezva programu je okamžitá i při označení většího množství fotografií.
  • Těšte se i na nové formáty kalendářů v modulu Vytvořit. Přidáváme týdenní stolní kalendáře s několika stylovými šablonami.
  • Firemní zákazníci určitě ocení nové Anotace. Po aktivaci v nastavení tato funkce umožňuje popsat obrázky pomocí šipek, úseček, mnohoúhelníků a textu přímo v modulu Vyvolat.

Stáhněte si Zoner Photo Studio X na 7 dní zdarma a všechna vylepšení si sami vyzkoušejte!

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorRedakce

Milujeme fotografii a tvoříme pro vás Zoner Photo Studio. Přinášíme vám články nejen o něm, ale také o dalších oblastech fotografie.

Komentáře (0)

Zatím zde není žádný komentář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *