Plné 1:1 Náhledy: pracujte s RAWy rychleji a precizněji

Rychlost procházení a třídění fotek závisí na rychlosti počítače, velikosti souborů a dalších faktorech. Ke zrychlení ale není nutné hned kupovat nový hardware. Zkuste nejdříve využít přednačtení 1:1 náhledů. Vylepšené a zrychlené náhledy jsou jednou z novinek, které vám přináší podzimní aktualizace Zoner Photo Studia X.

Načtení plných 1:1 náhledů znamená, že Zoner Photo Studio u jednotlivých RAW fotek vytvoří náhledy, které budou mít stejné rozlišení a barvy jako původní fotka. Plné rozlišení vám pomůže, když se rozhodujete, která fotka je nejostřejší. A protože náhledy jsou v Zoner Photo Studiu už přednačtené, fotky můžete procházet mnohem rychleji.

Některé fotoaparáty ukládají do RAWů jen zmenšený náhled (Například Sony, Fuji, DJI) a ten vám při třídění nemusí stačit. Nové náhledy 1:1 tento problém elegantně vyřeší.

Přidejte fotky do katalogu a zvolte přednačtení

Katalog vám při práci s fotkami ušetří mnoho starostí. Jeho nastavení najdete pod Možnosti (Ctrl+M) – > Katalog. Sem si přidáte složky, které často používáte. Po zvolení možnosti Přednačíst Chytré RAWy 1:1 se na pozadí fotky načtou. Vaše práce tak bude výrazně rychlejší. 

Plné 1:1 Náhledy - prednačíst
Přidejte složky do Katalogu.

Nebo načtěte jen některé složky

Pokud potřebujete přednačíst jen některé složky, uděláte to pomocí ikony v pravém panelu. U konkrétní složky napravo je rozklikávací ikona, kde zvolíte Načíst včetně 1:1 náhledů

Hned nad ní najdete volbu Načíst včetně podsložek, díky které nebudete muset načítání provádět u každé složky zvlášť. 

Plné 1:1 Náhledy - panel
Přidejte jednotlivé složky.
Plné 1:1 Náhledy - blesk
Ikona blesku napravo od názvu složky vás informuje o tom, u které složky jsou náhledy už načtené. Ikona se stopkami znamená, že načítání je v plánu nebo probíhá.

Už žádné barevné posuny

Pokud si necháte přednačíst plné 1:1 náhledy, vyhnete se změnám barev mezi moduly. Typický případ byl vždy přechod ze Správce do Vyvolat. Protože ve Správci vidíte náhledový JPG vytvořený fotoaparátem a ve Vyvolat už plná RAW data, stává se, že po přepnutí do Vyvolat fotka ztmavne nebo vybledne. To se vám při používání 1:1 náhledů nestane. 

Zrychlete práci s fotkami díky přednačtení 

Náhledy 1:1 zrychlí a zpříjemní vaši práci s RAWy. Navíc si můžete být jisti, že při přechodu mezi jednotlivými moduly nedojde k barevnému posunu. Stáhněte si Zoner Photo Studio X na 7 dní zdarma a zkuste pohodlnější práci s RAW soubory ještě dnes.

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorMatěj Liška

Nejraději fotím lidi. Svatby, portréty, maturitní tabla, plesy… Vyhledávám protisvětlo, baví mě různé varianty svícení a používám raději kratší objektivy. Mám rád svůj Nikon, kytaru a kebab. Fotky najdete u mě na webu nebo na Facebooku.

Komentáře (0)

Zatím zde není žádný komentář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *