Načerpejte inspiraci v online databázi fotografických velikánů

Ať už hledáte inspirativní a nápadité fotografie, nebo vás jen zajímá historie různých fotografických žánrů, zkuste zabrousit na webovou stránku The Red List. Shromažďuje totiž archiv těch nejlepších snímků nejobdivovanějších fotografů za celou éru existence fotografie.

Na webu najdete snímky roztříděné do celkem 17 kategorií od aktu, sociálního dokumentu, přes existencialismus, piktorialismus až k street nebo válečné fotografii. Celkem je v katgoriích zařazeno přes 100 tisíc snímků.

Databázi tvoří zapálení odborníci, kteří vítají návrhy uživatelů na její rozšíření. Celý The Red List je dostupný zdarma, pouze si od vás po několika minutách prohlížení vyžádá e-mailovou adresu. Kromě fotografie se můžete ponořit také do historie filmu, architektury nebo grafického designu.

Poslední aktualizace 6. září 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích. Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře