Jarní aktualizace Zoner Photo Studia X: Pokročilá práce s barvami i výrazné zrychlení

Konečně je to tady! Opět vám přinášíme nová vylepšení Zoner Photo Studia X. A máte se na co těšit, tentokrát se totiž rozhodně nedržíme při zemi. Čeká na vás barevná smršť i bleskově rychlé úpravy. Pojďme si projít všechny změny, kterými Zoner Photo Studio X prošlo. 

Některá vylepšení jsou viditelná hned na první pohled, jiná až na ten druhý, ale všechna vám budou sloužit stejně dobře. Přečtěte si, jaké novinky jsme pro vás v jarní aktualizaci pro rok 2020 připravili. Věříme, že z nich budete nadšeni stejně jako my!

Zbrusu nová práce s barvami

Barva je jedním z nejdůležitějších prvků na fotkách. A my to dobře víme, proto vám přinášíme opravdu velké novinky v práci s barvami! V modulu Vyvolat nyní najdete zcela nové funkce pro komplexní úpravu barev vašich snímků.

V nové verzi Zoner Photo Studia X pro vás máme tři mocné nástroje, kterými ovlivníte barevnost a náladu vašich fotek. Seznamte se, představujeme vám:

  • nové Barevné korekce,
  • Barevné tónování
  • Posun základních barev.

Barevné korekce

Pomocí Barevných korekcí snadno změníte konkrétní barvu v obrázku na jinou. A vůbec nezáleží na tom, jestli chcete jen lehce pozměnit pleťovou barvu, nebo vyměnit zelené auto za žluté. Zoner Photo Studio X nyní obsahuje vhodné nástroje pro všechny možné barevné změny. 

Pro rychlou změnu vyberete v Základním režimu kapátko Odstínu, Sytosti nebo Světlosti a najedete na fotce myší nad vybranou barvu. Pak stačí kliknout, myší táhnout doleva nebo doprava a barva se automaticky změní.

Jarní aktualizace Zoner Photo Studia X: Pokročilá práce s barvami i výrazné zrychlení
Barevné korekce.

Pokud naopak toužíte mít absolutní kontrolu nad tím, s jakým rozsahem barevných tónů pohybujete, zvolte Pokročilý režim. Nejen, že zde přesně vyberete rozsah každého segmentu, ale nastavíte i plynulost přechodu nebo omezíte, na jakou úroveň sytosti se změna vztahuje. Snadno tak oddělíte třeba rudé rty od načervenalé pleti. A ani to není všechno, s novým nástrojem Uniformita docílíte uvěřitelnějších změn barev, protože nové odstíny budou více sjednocené.

Přečtěte si víc o Barevných korekcích.

Barevné tónování

Barevné tónování je funkce obzvlášť vhodná pro úpravy barevné nálady vašich fotek. Můžete změnit celkový barevný nádech fotky nebo tónovat světla a stíny zvlášť. Barevné tónování vám umožní jemné, ale velmi efektní úpravy barevnosti fotky. 

Jarní aktualizace Zoner Photo Studia X: Pokročilá práce s barvami i výrazné zrychlení
Barevné tónování.

Naučte se pracovat s Barevným tónováním.

Posun základních barev

Posun základních barev vám umožní vyladit jednotlivé základní barvy na snímku (tedy červenou, zelenou a modrou). Nelíbí se vám, jak váš foťák podává některou z těchto barev? Chcete si vytvořit vlastní rukopis v práci s barvami? Teď můžete. Posouvejte odstín a sytost jednotlivých základních barev podle libosti. Tento nástroj se hodí jak pro jemné doladění barev z foťáku, tak pro kreativní úpravy. Své nastavení si snadno uložíte jako výchozí pro každou další fotku a poslouží vám také při tvorbě osobitých presetů.

Jarní aktualizace Zoner Photo Studia X: Pokročilá práce s barvami i výrazné zrychlení
Posun základních barev.

Přečtěte si o Posunu základních barev.

O poznání rychlejší úpravy

Uvědomujeme si, jak důležitá je rychlá a plynulá práce s úpravami fotek. A proto vám opět přinášíme vylepšení, která celý proces znatelně urychlují. Jaká to jsou?

V modulu Vyvolat nyní najdete funkci Rychlé náhledy. Nově si můžete nastavit, v jaké kvalitě se budou náhledy úprav zobrazovat a ovlivníte tak rychlost programu. Nový rychlý náhled při úpravách v modulu Vyvolat méně zatěžuje počítač, proto jsou úpravy rychlejší a plynulejší. Nejvíce novinku přivítají majitelé slabších strojů.

Také jsme vylepšili funkčnost posuvníků a načítání náhledu úprav. V nové verzi jsou mnohem plynulejší.

Jarní aktualizace Zoner Photo Studia X: Pokročilá práce s barvami i výrazné zrychlení
Rychlé náhledy.

Lepší Katalog

Efektivnější je také práce s Katalogem. Katalog prošel renovací a je nyní mnohem chytřejší. Všechny změny, které v něm uděláte, si pamatuje a už vás nezdržuje novým načítáním složek a souborů při každém přejmenování nebo přesunu obrázku či složky. Pro vás to krom toho znamená tyto dvě příjemné věci:

  • Ušetříte čas díky rychlejší práci s fotkami,
  • uspoříte místo na disku díky menšímu objemu Katalogu.

Ani na tvorbu videa jsme nezapomněli. Chod naší videostřižny je nyní plynulejší, vyřešili jsme neduhy, kterými mohly trpět objemné videoprojekty a doladili jsme i podporu nejrůznějších formátů.

A to není vše!

Přidáváme navíc spoustu dalších věcí, které vás jistě potěší:

  • Funkce Anonymizace nyní kromě obličejů rozpoznává také SPZ. Ve spolupráci s VUT Brno jsme vyvinuli algoritmus, který zaručeně pozná a skryje drtivou většinu registračních značek.
  • Exportujte ze Zoner Photo Studia X fotky na Zoneramu nově i do podsložek.
  • Využijte zbrusu nové možnosti sdílení ze Zoneramy.
  • Presety nyní můžete přejmenovávat a přepisovat.
  • V nastavení Správy barev (Ctrl+M) nyní najdete možnost změny barevného prostoru pro modul Vyvolat. Doporučujeme ponechat výchozí nastavení, ale v některých specifických případech se vám tato možnost může hodit.

Stáhněte si Zoner Photo Studio X na 7 dní zdarma a vyzkoušejte si všechny novinky!

Tiskovou zprávu si můžete přečíst na našich stránkách v sekci Pro novináře.

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorJaroslav Krézek

Baví mě digitální i analogová fotka, barevná i černobílá. Občas mě s foťákem můžete potkat na koncertě nebo festivalu, ale plastový kompakt na kinofilm mám u sebe skoro pořád. Moje fotky najdete třeba na mém instagramu https://www.jardafoti.cz/.

Komentáře (0)

Zatím zde není žádný komentář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *