Jak zmenšit fotky

Velikost fotky zmenšíte jednoduše – stačí otevřít ZPS X, přepnout se do modulu Správce, označit fotky a stisknout Ctrl+E. Zmenšit velikost můžete jedné fotce nebo třeba stovkám fotek najednou. Ušetříte tak místo na disku a čas při posílání a sdílení.

Rozměry fotek ze současných fotoaparátů jsou často zbytečně velké a jejich zmenšením můžete ušetřit místo na disku nebo si pak urychlit práci při posílání a sdílení. Zoner Photo Studio je ideální pomocník na zmenšování fotek – ať už jedné nebo několika stovek najednou.

1) Vyberte fotky

V Průzkumníku vyberete mezi vašimi fotkami ty, který chcete zmenšit. Pokud je jich více, můžete k výběru přidat další fotky podržením klávesy Ctrl (a kliknutím na konkrétní fotky). Poté vyvolejte změnu velikosti klávesovou zkratkou Ctrl+E. Tuto volbu naleznete také v Menu > Upravit > Změnit rozměry.

změnit rozměry

2) Nastavte rozměry

Otevře se vám okno, kde v levém panelu vidíte všechny vámi vybrané fotky. Jejich proklikáváním lze úpravu kontrolovat na všech fotkách. Ve střední části se nachází porovnání původní a výsledné fotografie a pravý panel slouží k volbě parametrů zmenšení. Nastavíte zde například rozměry vhodné pro publikování na sociální síti (šířka 2048 px je vhodná pro Facebook).

úprava rozměrů snímku

3) Potvrďte změnu (jednotlivě nebo hromadně

Fotky následně můžete zmenšit všechny na stejnou velikost kliknutím na Použít na vše nebo upravit každou zvlášť kliknutím na Použít.

možnost Použít na vše

Zmenšení velikosti fotek je jednou z desítek funkcí, kterou najdete v Zoner Photo Studiu X. Ulehčí vám práci a výrazně ušetří místo na disku nebo cloudovém úložišti.

Vytáhněte z vašich fotek to nejlepší, stáhněte si Zoner Photo Studio X hned teď a vyzkoušejte si jej zcela zdarma!

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorRedakce

Milujeme fotografii a tvoříme pro vás Zoner Photo Studio. Přinášíme vám články nejen o něm, ale také o dalších oblastech fotografie.

Komentáře (0)

Zatím zde není žádný komentář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.