[Infografika] Jak vytvořit HDR fotografii

[Infografika] Jak vytvořit HDR fotografii

Ani sebelepší nastavení expozice občas nezabrání tomu, abyste na fotkách neměli přepálenou oblohu nebo naopak příliš tmavou zem. Naštěstí existuje jednoduchý způsob, jak tento problém řešit – HDR fotografie.

Abyste mohli HDR fotografii vytvořit, potřebujete pořídit tři různě exponované záběry – tmavý, střední a světlý. Na každém z nich tak bude vhodně exponovaná jiná část. A pak už je stačí jen nahrát do Zoner Photo Studia a složit dohromady.

Infografika - HDR

Infografiku si můžete také stáhnout v PDF verzi pro tisk. Stačí kliknout na následující tlačítko:

Stáhnout infografiku

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorRedakce

Milujeme fotografii a tvoříme pro vás Zoner Photo Studio. Přinášíme vám články nejen o něm, ale také o dalších oblastech fotografie.

Komentáře (2)

 1. František Kreisinger

  Používám často tvorbu HDR fotografií prolínáním expozic snímků focených trojexpozicí. Snímky ale ukládám do RAW formátu a kladu si otázku, zda to v tomto případě není zbytečné, když výslednou HDR fotku pak pro další úpravy stejně ukládám do JPEG nebo TIFF. Navíc je zpracování RAW tímto procesem podstatně zdlouhavější, nežli když snímky trojexpozice uložím jen do JPEG a HDR dělám z nich. Má používání RAW formátu v tomto případě smysl a pokud ano, tak jaké jsou výhody?

  1. Zdravím vás, Františku,
   děkuji za vás dotaz. Těší mě váš zájem o téma formátu RAW. Na vaši otázku nebude úplně jednoduchá odpověď, protože co fotograf, to názor. Většina fotografů vám asi doporučí surová data ve formátu RAW. Časem si pro své fotky, ale každý najde svou cestu. O formátu RAW se více dočtete v našem článku: https://www.milujemefotografii.cz/vecny-boj-raw-versus-jpg.
   Přeji pěkné dny prolnuté krásnými zážitky
   Eva | Redakce Milujemefotografii.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *