Hasselblad vydává středoformátovou bezzrcadlovku X1D

Hasselblad přichystal fotografickému světu pořádné překvapení, když tento týden posunul laťku fotografických inovací zase o kousek výše. Nový model X1D je první středoformátovou bezzrcadlovkou vůbec a dokázal, že i středoformátový fotoaparát může dosáhnout kompaktních rozměrů a příjemně nízké váhy.

x1d-hero

A to je to, co dělá tento fotoaparát speciální. Inženýrům Hasselbladu se podařilo do těla o váze 725 gramů a menšího než jsou klasické zrcadlovky dostat rozměrný čip o velikosti 44 x 33 mm. To je cca 1,5krát víc než u klasického 35mm políčka.

Snímač má rozlišení 50 Mpx a pracuje s citlivostí od ISO 100 po 25 600. Fotoaparát se chlubí také dynamickým rozsahem 14 EV. V těle má Hasselblad X1D zabudován Wi-Fi a GPS modul, disponuje dvěma sloty pro SD karty.Umí také natáčet Full HD videa.

x1d-above x1d

Spolu s touto novinkou byla představena řada objektivů XCD, první z nich jsou 45 mm f/3,5 a 90 mm f/3,2.

S Hasselbladem X1D bychom se v obchodech měli setkat od konce srpna či počátku září.

Poslední aktualizace 22. června 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích. Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře