Halloweenské focení s psím pomocníkem

Halloweenské focení s psím pomocníkem

S příchodem podzimu se sociální sítě a nejen ty, začínají plnit nespočtem kostýmů, halloweenských looků a tematického focení. Klasické zvířecí photoshooty nabízí přehlídku scenérií v listí. Je zde ale možnost, jak z tohoto magického období vykřesat něco víc, a ještě si s nejlepším přítelem člověka užít legraci! 

Jako majitelé psího parťáka jste se s největší pravděpodobností již o podzimní fotku někdy snažili. Jak jí ale dodat správný šmrnc, aby nezapadla mezi obrovské množství obsahu, který nám internet přináší? Zkuste jí dodat trošku toho kouzla!

S kouzlením vám pomůže ZPS X. Začít však musíte v realitě, ve které místo kouzel použijete moc iluze.

K receptu na iluzi, která je představena v tomto článku budete potřebovat:

  • 1 fotoaparát 
  • 1 pejska
  • 1 dýni
  • místo, které aspoň ve výřezu vypadá podzimně
  • 1 asistenta na držení dýně
  • pejskovy oblíbené dobroty, či hračky

(*množství psů, dýní, asistentů a dobrůtek (hraček) se odvíjí, podle vašich možností a potřeb)

Halloweenské focení
Zde vidíte výsledný snímek, který budeme následně upravovat.

Když máte vše, co je k pečení, chci říct tvoření iluze potřeba, můžete začít. Na vámi vybraném místě si posadíte pejska, asistent podrží nad pejskem dýni, která mu velikostně odpovídá. Může v druhé ruce držet i hračku, nebo odměnu pro větší motivaci psa. Když asistent dá pejskovi povel pro pohyb k dýni, začínáte fotit. Pro nás byl například tento povel “panáček”, tedy něco, co pejsek z fotografie dobře zná, jeho provedení bylo téměř jisté a je pro něj zábavou.

Nemusíte hledat krásný bukový les, stačí strom s pár opadanými listy, správný úhel a podzimní výjev je hotový. #influencersinthewild

Pokud máte nafocené materiály, můžete začít dělat z iluze kouzla v ZPS X. 

Otevřete si v modulu Editor sekci s retušovacími nástroji. Budete používat především Klonovací razítko (S) a Retušovací štětec (J). Krytí obou nástrojů nechejte na 100 %. Ostatní možnosti upravujte podle potřeby a začněte postupně zakrývat asistentovi ruce, vodítko, nebo jiné nežádoucí elementy. Místo, ze kterého chcete nabrat vzor, jakým se bude retušovaná oblast zakrývat, vyberete pomocí klávesy Ctrl.

Halloweenské focení
S pomocí klonovacího razítka odstraníte ruce pomocnice, která držela dýni a psí pamlsek.
Halloweenské focení
V listí jsem odstranila viditelné vodítko.

Jakmile máte vše, co na fotce nemá být zakryté, přejděte k dalšímu kroku – výběr dýně. V sekci Nástroje pro práci s výběrem použijte Kouzelnou hůlku (W). S podržením klávesy Shift přidávejte další části dýně. Pomocí CTRL naopak ubírejte to, co se přidalo do výběru proti vaší vůli. Detaily, které hůlka vynechala, nebo naopak přidala, dodělejte s nástrojem Polygonové laso (N). Vybranou dýni dejte do nové vrstvy s klávesou zkratkou CTRL+C a CTRL+V.

Halloweenské focení
Dýně vybraná pomocí Kouzelné hůlky.
Halloweenské focení
Detaily je třeba nyní dodělat pomocí Polygonového lasa.

Pod vrstvu se samotnou dýní přidejte vrstvu novou. Do té přidáme magické třpytky. K tomu budete potřebovat sekci Kreslící nástrojeŠtětec (B). Krytí nechte na 100 %, rozmazání doporučuji kolem 50 %, ale stejně jako velikost a další atributy štětce, můžete i toto upravovat podle svých preferencí. I v barevném spektru třpytek se nemusíte držet vzoru, ale pro představu byly ve vzorové fotce využity především barvy #FFAA01 a #FEE99E. Pár třpytek dejte i do vrstvy nad dýni, aby efekt vypadal přirozeněji.

Halloweenské focení

Na třpytky použijte následně Efektové nástroje. Vyberte všechny možné, umístěte jejich bod do středu dýně a specifikace upravte podle sebe. Následně slučte vrstvy a přesuňte se z Editoru do modulu Vyvolat

Halloweenské focení
Závěrečné doladění třpytek pomocí funkce Odlesk objektivu.

V modulu Vyvolat již jen barevně dolaďte svoji finální fotografii. Doporučuji držet se teplejších tónů, které se hodí do podzimního barevného spektra a potlačovat zelenou barvu, která mnohdy mění náladu fotografie z podzimní na letní, a to především při slunném počasí. 


A máte hotovo! Tak hurá vyrazit na procházku s psím parťákem hledat místo, které bude pro vaši fotografii nejvhodnější. Nebo snad učit pejska povel, který bude na fotce ten nejlepší? To už nechávám na vás. Následné kouzlení v Zoner Photo Studio X teď již zvládnete bez problémů. 

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

Komentáře (0)

Zatím zde není žádný komentář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *